YÖS 2019

YÖS 2019 hazırlık dönemi başlamıştır. Adaylar YÖS 2019 sınavlarının ne zaman olacağını, başvuru tarihlerini, konularını ve kontenjanları merak etmektedirler. YÖS 2019 hakkında tüm bilmeniz gerekenler tüm bilgileri burada size açıklıyoruz.

YÖS 2019

Yabancı Öğrenci ve YÖS sınavı kavramı ile yeni tanışan öğrencilerimiz için:

YÖS nedir?

YÖS – Yabancı Uyruklu Öğrenci sınavına denmektedir! Türkiye’de devlet üniversitelerinde okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girmesi gerektiği sınavdır. Dünyanın dört bir yanında yapılan bu sınava her yıl binlerce öğrenciler girmektedir. 


YÖS Sınavı hakkında tüm bilgileri buradan alabilirsiniz.

Size bu yazı ile YÖS 2019 sınavlarının ne zaman olacağını, hangi konuların çıkacağını, kabul eden üniversiteler ve kontenjanlar hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Unutmayın!
YÖS 2019 sınavlarında başarılı olmak ve hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız, şimdiden çalışmaya başlamanızı öneriyoruz.

Global Academia YÖS Kitapları ile YÖS 2019’a hazırlanın!

yös 2019 kitapları

YÖS Kitapları Satın Al.

YÖS 2019 ne zaman olacaktır?

2019 yılında yapılacak olan YÖS sınavları her yıl olduğu gibi belli tarihler arasında yapılmaktadır. Genellikle Nisan – Mayıs aylarında yapılan YÖS sınavları 2019 yılında ise hiç değişmeden aynı tarihlerde yapılacağını söyleyebiliriz.

Sınavlar tüm ülkelerde üniversiteler tarafından yapılmaktadır. Her üniversite 2019 yılında da kendi YÖS sınavını yapacaktır.

Geçmiş YÖS sınav tarihlerine göz attığınızda, sınavların genellikle Nisan ve Mayıs aylarında yapıldığının farkına varacaksınız.

YÖS 2019 İstanbul Üniversitesi

YÖS 2019 kayıtlarınızı yapmadan önce çakışma olmamasına dikkat ediniz.
Kendinize bir takvim yapınız ve YÖS Sınav tarihlerini bu takvime işleyiniz. Belki bazı sınavlardan vazgeçip, daha ileri bir tarihteki bir sınava girmeyi tercih etmeniz sizin için daha mantıklıdır. Bu şekilde hazırlık için daha fazla zaman kazanabilirsiniz.

YÖS sınav tarihlerini inceledikten sonra farkına vardınız ki, o günde bir çakışma var ve iki YÖS sınavı birden var. Hangisine gireceğinizi seçemediniz. Böyle durumlarda olan öğrencilerimize önerimiz:

Üniversitelerin geçmiş yıllardaki sınavlardaki sorulmuş olan sorulara bakınız.
Size hangi üniversite ve sınav daha uygun geliyorsa, onu tercih ediniz.

YÖS 2019 Tarihleri için buraya tıklayınız

YÖS 2019 hazırlanmak mı istiyorsun?

Hemen bir mesaj at. Sana yardımcı olalım!

Hemen mesaj yaz!

YÖS 2019 Başvuru

YÖS 2019 sınav başvuru sürecini YÖS yapacak olan üniversitelerin resmi web sitesinden yapabilirsiniz.

Örnek olarak: İÜYÖS – İstanbul Üniversitesi Uluslararası Yabancı Öğrenci Sayfası‘nı örnek alabilirsiniz.

Başvuru tarihleri internet sayfamızda her yıl liste olarak yayınlanacaktır. Takipte kalmanızı öneriyoruz.

YÖS Başvurularında dikkat etmeniz gerekenler:

  • Başvuracağınız üniversitedeki okumak istediğini bölümün olması
  • Sınav başvuru ücretlerinin zamanında ve doğru bir şekilde yapılması
    Bir çok üniversitede YÖS sınav ücretleri kategorilere ayrılmaktadır.Aşağıdaki görmüş olduğunuz kategori örneği İstanbul Üniversitesi YÖS Başvuru ücretlerinin Almanya, ABD, Avusturya, Belçika, Fransa, Güney Kore, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Malezya’da sınavlara katılacak olan öğrencilerin ödemesi gereken YÖS sınav ücretidir.

  • Lise son sınıfta ve ya lise mezunu olmanız.

Nasıl başvuru yapılır?

2019 YÖS Sınavlarına başvuru yapmak isteyen adaylar belli adımları takip etmeleri gerekmektedir. Aşağıdaki listede İÜYÖS başvurusunun adımları yer almaktadır.

Bu adımları referans alarak 2019 yılında nasıl başvuru yapmanız gerektiğini rahatlıkla anlayabilir ve nasıl ilerlemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

YÖS Başvuru Kılavuzunu inceleyerek, Yabancı Uyruklu Öğrenci sınavı başvuru prosedürleri hakkında tüm bilgileri alabilirsiniz.

2019 YÖS Konuları

Yabancı Öğrenci Sınavları iki ana konudan oluşmaktadır. Bu konular YÖS Matematik ve YÖS IQ (Genel Yetenek) olarak ayrılmaktadır.

YÖS Konuları 2019 yılında da çok değişmeyecektir. YÖS Sınavlarının geçmişine ve geçmiş yıllardaki:

konularına göz atarsanız, 30 yıldan bu yana sınavlarda yakın konuların çıktığının farkına varacaksınızdır.

YÖS 2019 Konu ve Soruları içeren YÖS Kitapları ile maksimum puan!

Toplam 7 kitaptan oluşan YÖS Hazırlık Seti ile 2019 YÖS sınavlarında %100 başarı.

2019 YÖS sınavlarına nasıl çalışmak gerekiyor?

Hangi üniversitenin yabancı öğrenci sınavına girmeden ve başvuru yapmadan önce, önemli olan çalışmak ve bu sınavlara hazırlanmak için yeterli zaman ayırmanızdır. Çalışmaya minimum 8-10 ay önceden başlamanız gerekmektedir. Hazırlık için doğru kaynak seçmenizde çok önemlidir.

Hiç çalışmadan sınavlara girmeyi düşünüyorsanız, puanınız muhtemelen pek fazla yüksek bir puan olmayacaktır.

YÖS sınavına nasıl hazırlanacağınızı bilmiyor musunuz?
Size YÖS Hazırlık konusunda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

YÖS Sınavına nasıl hazırlanılır?

YÖS kabul eden Üniversiteler 2019

YÖS sınavlarını genellikle tüm devlet ve vakıf üniversiteleri kabul etmektedir. Bir çok vakıf üniversitesinde YÖS sınav sonuçları eleme aracı olarak işlev görmektedirler. Normalde YÖS sınavı talep etmeyen vakıf üniversiteleri, yüksek talep olduğu zaman YÖS sınav sonuçları ile eleme yapmaktadırlar.

 

YÖS 2019 Kontenjanları

YÖS Kontenjanları son yıllarda YÖS kabul eden üniversiteler tarafından yayınlanmaktadır. Üniversiteler Şubat ve Mart aylarından itibaren YÖS ve Yabancı Uyruklu Öğrenci 2019 kontenjanlarını yayınlayacaktır.

Cumhuriyet Üniversitesi YÖS 2019 – Yabancı Öğrenci Kontenjanları

http://www.cumhuriyet.edu.tr/userfiles/file/ogrenciisleri/2018-KON.pdf

Cumhuriyet Üniversitesi YÖS Kontenjaları 2018-2019 listesini baz aldığımızda ilk fark edeceğiniz ilk üç kontenjandır. Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği ve Eczacılık bölümleri YÖS adayları tarafından en çok tercih edilen bölümlerdir. Bu bölümlerde diğer bölümlere göre Kontenjan sayısı 6 kat daha fazladır.

Mühendislik, Fen, Edebiyat ve İktisadi ve İdari Bölümler fakültelerinde kontenjanlar olarak belirlenmiştir. Kontenjan sayıları diğer üniversitelerde farklılıklar göstersede, oranlar çoğunlukla aynı şekilde olmaktadır.

YÖS 2019 sınavlarına girmeden nasıl üniversite okuyabilirim?

Yabancı öğrenci olarak devlet üniversiteleri dışında yabancı öğrencilere ayrılmış olan vakıf üniversitelerinde kontenjanlar vardır. Bu kontenjanlardan faydalabilmek için başvuru tarihlerini ve zamanlarını takip etmeniz gerekiyor.

Global Academia olarak Türkiye’de +40’dan fazla üniversitenin yurt dışı temsilciliği üstlenmekteyiz. Vakıf üniversitelerinde Global Academia özel burslarından faydalanmak ve kontenjan sorununa takılmamak istiyorsanız hemen başvurun.

YÖS 2019 sınavlarına katılacak öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyoruz.