Altinbas University

İSTANBUL ATLAS ÜNİVERSİTESİ

Konum: İstanbul, TÜRKİYE
BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Atlas Ünv. hakkında

Bölümler & Ücretler

Fotoğraflar & Video

Başvuru Formu

İstanbul Atlas Üniversitesi Yabancı Öğrenci

İstanbul Atlas Üniversitesi, İstanbul’da bulunan, sağlık bölümlerine odaklanmış bir üniversitedir. Türk Balkan Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı, İstanbul Atlas Üniversitesi’ni 2018 yılında İstanbul’da kurdu. Üniversitenin İstanbul Bağcılar’da Tıp Fakültesi Hastanesi adında 2020-2021 eğitim-öğretim yılında eğitime başladı. Yabancı Uyruklu öğrenciler tarafından yoğun talep gören İstanbul Atlas Üniversitesi özellikle Diş Hekimliği ve Tıp Fakültesi ve Sağlık bölümleri tercih edilmektedir.

Üniversitenin “Vadi Yerleşkesi” olarak adlandırılan kampüsü, İstanbul’un merkezi bir konuma sahip Hamidiye Mahallesi’nde yer almaktadır.

110.000 metrekarelik bir alana yayılan kampüs, 19 eğitim ve araştırma laboratuvarına ev sahipliği yapıyor. Tıp Hastanesi, aynı zamanda İstanbul Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’nin hastanesi olarak görev yapmaktadır. Yabancı Uyruklu öğrencilere çok değer veren İstanbul Atlas Üniversitesi öğrencilere bir çok seçenek ve olanak sunmaktadır.

Neden Yabancı Öğrenci olarak İstanbul Atlas Üniversitesini tercih etmeliyim?

İstanbul Atlas Üniversitesi’ni yabancı uyruklu öğrenci olarak tercih etmeniz için bir çok neden var. Bölümlerin çeşitliliği ve eğitim kalitesi bunlarda en önemli faktörlerdendir. Yabancı Öğrenciler İstanbul Atlas Üniversitesinde Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, İnsan ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü bölümlerinbe başvuru yapabilirler.

Yabancı Uyruklu öğrencilere sunulunan burslar ve bölümler ise tercihlerinizin arasına İstanbul Atlas Üniversitesi’nin olmasını vazgeçilmez kılıyor.

İstanbul Atlas Üniversitesi’ndeki Kampüs Yaşamı

 • Üniversite İmkanları
 • Konferans salonu
 • Kütüphane
 • Jimnastik
 • Yemek salonu
 • Öğrenci yurdu
 • Sağlık Merkezi
 • Banka
 • Otopark
 • Güvenlik
 • Kafeterya
 • Engelsiz Kampüs
 • Teknoloji Ofisi
 • Fotokopi Merkezi
 • Erasmus

Istanbul Atlas University in Rankings

Üniversite Istanbul Atlas Üniversitesi
Konum Ankara – Türkiye
Dünya Sıralaması
Country Ranking
Website / URL atlas.edu.tr

İstanbul Atlas Üniversitesi Yabancı Öğrenci Başvuru

İstanbul Atlas Üniversitesi – Yabancı Öğrenci Başvuru

Global Academia olarak Yabancı Uyruklu Öğrencilere İstanbul Atlas Üniversitesi için indirimli ücretler ve özel fiyatlar ile kabulünüzü 100% garantili bir şekilde sağlıyoruz!

Seçmiş olduğunuz İstanbul Atlas Üniversitesi başvuruları sürecinizi tamamını takip ediyoruz, eğer gerekiyorsa öğrenci vizesi almanıza yardımcı oluyoruz, evrakınızı teslim ediyoruz – ve konaklamanızı planlıyoruz.

 • Yabancı Uyruklu Öğrencilere %75’e varan Burs İmkanları

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Atlas Üniversitesi ’nin resmi temsilcisi olarak, öğrencilerimize %75’e varan Burs İmkanları ve özel burs ve indirimli fiyatlardan yararlanması sağlıyoruz. Yabancı Öğrenci Bursu için listelenen bursları almak için ek bir belge / zorunluluk yoktur. Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Atlas Üniversitesi‘nde indirimli fiyatlar ile kabulünüzü başvuru formunu doldurduktan sonra hemen sağlayabiliriz!

 • Güncellenmiş Veriler

Üniversitelerin ve bölümlerin güncellenmiş fiyatlarını bulmak çok önemlidir. Doğru başvuru süresi, yabancı uyruklu öğrenci ücretleri hakkında bilgi sahibi olmanız çok önemlidir.

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Atlas Üniversitesiile ilgili tüm bilgiler günceldir. İnternetteki yanlıl bilgiler yanlış anlamalara neden olur ve kayıt sırasında sorunlara yol açar. Global Academia olarak, güncellenmiş veriler sunmaya ve doğru şekilde bilgilendirilmeye odaklanıyoruz.

 • Belge hazırlama

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Atlas Üniversitesikabullerinizde sorunsuz bir süreç ile ilerlemek istemiyorsanız, belgeleriniz doğru ve eksiksiz olmalıdır. Belgelerinizi başvuru formuna yükledikten sonra danışmanlarımız yabancı uyruklu başvuru belgelerinizi kontrol edip ve eğer eksiklik varsa size geri dönüş sağlayacaktırlar.

 • Çok Yüksek Kabul Oranı

1987’den günümüze Türkiye’de Üniversite okumak isteyen Yabancı Uyruklu Öğrenciler ile ilgileniyoruz. Kabul oranımız % 99,8’dir. Bu oran 13.400’den fazla öğrencinin Türkiye’de eğitim almak için Global Academia’yı seçmiş olduğunun bir kanıtıdır.

 • Hızlı Kabuller

Yabancı Uyruklu öğrencilerin en çok merak ettiklerinden biride kabul sürecidir.
Özellikle en çok seçilen / en popüler departmanlarda kabul süreci çok uzun sürebilir. Seçmiş olduğunuz bölüm İstanbul Medipol Üniversitesi yabancı öğrenciler tarafından çok tercih edilen bir bölüm olsada, Global Academia kabul sürecinizi çok hızlandıracaktır. Sadece Türkiye’deki üniversiteler üzerinde çalışan bir danışmanlık şirketi olarak sizi Türkiye’deki üniversitelerimize kabul ettirmek bizim işimiz!

 • Doğru üniversiteyi seçmek

Türkiye’de seçim yapabileceğiniz çok sayıda üniversite var. Bu biraz kafa karıştırıcı olabilir. Türkiye’de yabancı uyruklu öğrenci / YÖS öğrencisi olarak kriter ve ihtiyaçlarınıza uygun üniversiteyi seçmenize yardımcı olacağız. Yabancı Uyruklu Öğrenci olarak tercihiniz İstanbul Atlas Üniversitesiise, kabulünüzü sağlamak için buradayız.

 • Zaman kazanın

Yabancı Uyruklu Öğrenciler hakkında İstanbul Atlas Üniversitesive bir çok üniversiteyi resmi olarak temsil ediyoruz. Üniversitelerle yakın ilişkilerimiz nedeniyle kabul prosedürünüz hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Türkiye’deki üniversitelere kabulünüz hızlı olmakla kalmayacak, aynı zamanda İstanbul Atlas Üniversitesiyabancı uyruklu öğrenci burslarından ve indirimli ücretlerden de faydalanacaksınız.

 • Konaklama Planlaması

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Atlas Üniversitesi bölümüne kabul edildikten sonra, mümkün olan en iyi ve en uygun konaklama seçeneğini – yurt ve va ev -bulmanıza yardımcı olacağız. Türkiye’deki eğitiminiz boyunca kendinizi rahat hissetmeniz için buradayız.

 • Öğrenci Vizesi Desteği

Global Academia, Türkiye (ve Almanya) merkezli ve 1986 yılından beri öğrencileri destekleyen bir şirket olduğu için, öğrencilerimizin öğrenci vizesini % 100 sorunsuz bir şekilde alabilmeleri için ne yapılması gerektiğini tam olarak biliyoruz.

Ekstra hizmetlerimiz:

 • Sağlık Sigortası Desteği
 • Belge Tercümeleri
 • Diploma Denklik İşlemleri
 • Tercümanlık ve Noter Hizmetleri

İstanbul Atlas Üniversitesi Fakülteleri

İstanbul Atlas Üniversitesi’ndeki Yabancı Uyruklu öğrencilerin başvuru yapabileceği

 • Tıp Fakültesi
 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Meslek Yüksekokulu

Yabancı Öğrenciler için İstanbul Atlas Üniversitesi Burs olanakları

İstanbul Atlas Üniversitesi’ne yapacağınız yabancı uyruklu öğrenci başvurularında, Global Academia öğrencilere özel burslar tanımaktadır. Burslardan faydalanmak için lütfen başvuru formunu doldurunuz.

İstanbul Atlas Üniversitesi Yabancı Öğrenci Ücretleri

BÖLÜM EĞİTİM DİLİ PROGRAM TİPİ SÜRE İNDİRİMSİZ YILLIK ÜCRET GLOBAL ACADEMIA İNDİRİMİ İLE
TIP FAKÜLTESİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 6 $20.000 $14.400
TIP FAKÜLTESİ TÜRKÇE LİSANS 6 $20.000 $11.700
DİŞ HEKİMLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 6 $20.000 $13.500
DİŞ HEKİMLİĞİ TÜRKÇE LİSANS 6 $20.000 $10.800
BESLENME VE DİYETETİK TÜRKÇE LİSANS 4 $7.500 $2.430
DİL VE KONUŞMA TERAPİSİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $7.500 $2.835
DİL VE KONUŞMA TERAPİSİ TÜRKÇE LİSANS 4 $7.500 $2.430
EBELİK TÜRKÇE LİSANS 4 $7.500 $2.430
ERGOTERAPİ TÜRKÇE LİSANS 4 $7.500 $2.430
HEMŞİRELİK (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $7.500 $2.835
HEMŞİRELİK TÜRKÇE LİSANS 4 $7.500 $2.430
FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON TÜRKÇE LİSANS 4 $7.500 $2.835
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ TÜRKÇE LİSANS 4 $7.500 $2.430
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $7.500 $2.835
YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $7.500 $2.430
İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI TÜRKÇE LİSANS 4 $7.500 $2.430
MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $7.500 $2.835
İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $7.500 $2.835
MÜTERCİM – TERCÜMANLIK (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $7.500 $2.835
PSİKOLOJİ TÜRKÇE LİSANS 4 $7.500 $2.430
PSİKOLOJİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $7.500 $2.430

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURU FORMU

Kişisel Bilgiler


Kişisel BilgilerÜniversite ve Bölüm Şeçimi


DÖKÜMANLARINIZI YÜKLEYİNİZ


MESAJINIZ