Altinbas University

İSTANBUL KENT ÜNİVERSİTESİ

Konum: İstanbul, TÜRKİYE | ✅ Başvurular Açık!

İ. Kent Hakkında

Bölümler & Ücretler

Fotoğraflar & Video

Başvuru Formu

İstanbul Kent Üniversitesi Yabancı Öğrenci

İstanbul Kent Üniversitesi – İstanbul’un merkezinde bulunan kampüs içinde özel bir konuma ve eğitim kalitesine sahiptir. Yabancı Öğrenciler Kent Üniversitesini özellikle Diş Hekimliği ve sağlık bölümleri için tercih etmektedirler. Engelsiz Eğitim Vakfı (ENEV) tarafından Türkiye’nin kalkınmasına yardımcı olmak amacıyla oluşturulmuştur. ENEV, gençlere dünya standartlarında yeni teknoloji, ileri bilim yenilikleri ve teknoloji getirmek ve onlara modern, verimli ve başarılı bir eğitim sağlamak, eğitim, sağlık ve kültür alanlarında halka hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.

İstanbul Kent Üniversitesi, gelişen dünya değişimlerine ayak uydurmaya ve eğitim, araştırma, uygulama ve teknoloji alanlarında ortaya çıkan eğilimleri aktif olarak takip etmeye devam etmektedir. Aynı zamanda ulusal ve kültürel ideallerini kabul eden, kendine güvenen ve hem ulusal hem de uluslararası arenalarda başarılı olacak dünya insanlarını eğitmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçları gerçekleştirmeye çalışırken Kent Üniversitesi, öğrencilerinin karşılaşabileceği fiziksel veya finansal engeller olmayacak şekilde gerekli kaynakları sunma kavramını geliştirmiştir.

İstanbul Kent Üniversitesi yabancı öğrencilere çok olanak sunuyor!

İstanbul Kent Üniversitesi yabancı öğrencilerin dünyada daha güçlü ve aktif bir rol oynamalarını hedefleyen Türkiye’nin geleceği, eğitim yatırımlarına dayanmaktadır. Türkiye, hem gerçekçi hem de teorik deneyime sahip, etkili okul eğitimi ile teknolojiden faydalanabilen, kendi alanlarında kalifiye olmuş profesyonellerle 2023 hedeflerine ulaşma şansı daha yüksek.

Finansal yardım sunarak ve mezunlarına dünya çapında kariyerlerini sürdürürken yollarını hafifletmeleri için yabancı dil uzmanlığı sağlayarak “Sosyal Ayrımcılığı” teşvik eder.

İstanbul Kent Üniversitesi, duygusal, verimli, ayrıntılı ve empatik olduğu kadar, ilgi duyan, meraklı, akıllı, mantıklı ve vicdanlı insanları yetiştirmek için gerekli tüm ekipmanları sunmaktadır. Yeni ve yenilikçi öğretim ekibi, öğrenci merkezli eğitim yaklaşımı ve destekleyici ekibi ile; teknik tesisleri, iyi donanımlı laboratuarları, atölyeleri ve çözüm ortakları ile kendi sektörünün verimli bir üyesi olan İstanbul Kent Üniversitesi, öğrencilerine mezuniyet öncesi iş deneyimi sunarak geleceğe yönelik eğitim vermektedir.

Misyon

Türkiye’nin değişim yolunda ilerlemesine öncülük etmek, geleceğimizi güvence altına almak amacıyla güncel sorunlara kalıcı çözümler bulmak, eğitim sayesinde sadece Türkiye’deki öğrenciler için değil dünyanın farklı ülkelerinde de seçilmiş bir eğitim kurumu olmak küresel standartlar tarafından sağlanan fırsatlar yaratmak, geliştirmek ve herkese hizmet sunmak.

Vizyon

Öğrencilerimizi hem yurtiçinde hem de küresel olarak kazanma yeteneğine sahip, ulusal ve kültürel değerlerine sadık kalan bilgili, kendine güvenen insanlara dönüştürmek.

Yabancı Öğrenciler için İstanbul Kent Üniversitesi Kampüs Yaşamı

İstanbul Beyoğlu’ndaki Alman Hastanesinin eski yerine inşa edilen İstanbul Kent Üniversitesi, kapılarını açmak için gün sayıyor. Şehrin kültür ve sanat ortamının kalbinin attığı Beyoğlu’ndaki öğrenciler, sosyal büyümeleri için en uygun atmosferde olacaklar. İstanbul Kent Üniversitesi kampüs seçiminin de, geçmiş dokusunu tarihi dokusunu açığa çıkaracak önlemlerle canlandıran Beyoğlu’nu güçlendirecek bir etkisi olacak. Böylece Beyoğlu ve İstiklal Yolu’nun sokakları, bu sonbaharda dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilerin cıvıl cıvılları ile başlayarak Kent Üniversitesi’nin yanı sıra daha fazla öğrenci olacak.

Gıda

İstanbul’un merkezinde – Cihangir ilçesinde – İstanbul Kent Üniversitesi’nin çevresinde birçok restoran ve kafe bulunmaktadır.

İstanbul Kent Üniversitesi Sıralaması

Üniversite Istanbul Kent Üniversitesi
Konum İstanbul – Türkiye
Dünya Sıralaması 9888
Ülke Sıralaması 168
Domain kent.edu.tr

İstanbul Kent Üniversitesi Yabancı Öğrenci Başvuru

İstanbul Kent Üniversitesi – Yabancı Öğrenci Başvuru

Global Academia olarak Yabancı Uyruklu Öğrencilere İstanbul Kent Üniversitesi için indirimli ücretler ve özel fiyatlar ile kabulünüzü 100% garantili bir şekilde sağlıyoruz!

Seçmiş olduğunuz İstanbul Kent Üniversitesi başvuruları sürecinizi tamamını takip ediyoruz, eğer gerekiyorsa öğrenci vizesi almanıza yardımcı oluyoruz, evrakınızı teslim ediyoruz – ve konaklamanızı planlıyoruz.

 • Yabancı Uyruklu Öğrencilere %75’e varan Burs İmkanları

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Kent Üniversitesi ’nin resmi temsilcisi olarak, öğrencilerimize %75’e varan Burs İmkanları ve özel burs ve indirimli fiyatlardan yararlanması sağlıyoruz. Yabancı Öğrenci Bursu için listelenen bursları almak için ek bir belge / zorunluluk yoktur. Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Kent Üniversitesi‘nde indirimli fiyatlar ile kabulünüzü başvuru formunu doldurduktan sonra hemen sağlayabiliriz!

 • Güncellenmiş Veriler

Üniversitelerin ve bölümlerin güncellenmiş fiyatlarını bulmak çok önemlidir. Doğru başvuru süresi, yabancı uyruklu öğrenci ücretleri hakkında bilgi sahibi olmanız çok önemlidir.

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Kent Üniversitesiile ilgili tüm bilgiler günceldir. İnternetteki yanlıl bilgiler yanlış anlamalara neden olur ve kayıt sırasında sorunlara yol açar. Global Academia olarak, güncellenmiş veriler sunmaya ve doğru şekilde bilgilendirilmeye odaklanıyoruz.

 • Belge hazırlama

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Kent Üniversitesikabullerinizde sorunsuz bir süreç ile ilerlemek istemiyorsanız, belgeleriniz doğru ve eksiksiz olmalıdır. Belgelerinizi başvuru formuna yükledikten sonra danışmanlarımız yabancı uyruklu başvuru belgelerinizi kontrol edip ve eğer eksiklik varsa size geri dönüş sağlayacaktırlar.

 • Çok Yüksek Kabul Oranı

1987’den günümüze Türkiye’de Üniversite okumak isteyen Yabancı Uyruklu Öğrenciler ile ilgileniyoruz. Kabul oranımız % 99,8’dir. Bu oran 13.400’den fazla öğrencinin Türkiye’de eğitim almak için Global Academia’yı seçmiş olduğunun bir kanıtıdır.

 • Hızlı Kabuller

Yabancı Uyruklu öğrencilerin en çok merak ettiklerinden biride kabul sürecidir.
Özellikle en çok seçilen / en popüler departmanlarda kabul süreci çok uzun sürebilir. Seçmiş olduğunuz bölüm İstanbul Kent Üniversitesi yabancı öğrenciler tarafından çok tercih edilen bir bölüm olsada, Global Academia kabul sürecinizi çok hızlandıracaktır. Sadece Türkiye’deki üniversiteler üzerinde çalışan bir danışmanlık şirketi olarak sizi Türkiye’deki üniversitelerimize kabul ettirmek bizim işimiz!

 • Doğru üniversiteyi seçmek

Türkiye’de seçim yapabileceğiniz çok sayıda üniversite var. Bu biraz kafa karıştırıcı olabilir. Türkiye’de yabancı uyruklu öğrenci / YÖS öğrencisi olarak kriter ve ihtiyaçlarınıza uygun üniversiteyi seçmenize yardımcı olacağız. Yabancı Uyruklu Öğrenci olarak tercihiniz İstanbul Kent Üniversitesiise, kabulünüzü sağlamak için buradayız.

 • Zaman kazanın

Yabancı Uyruklu Öğrenciler hakkında İstanbul Kent Üniversitesive bir çok üniversiteyi resmi olarak temsil ediyoruz. Üniversitelerle yakın ilişkilerimiz nedeniyle kabul prosedürünüz hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Türkiye’deki üniversitelere kabulünüz hızlı olmakla kalmayacak, aynı zamanda İstanbul Kent Üniversitesiyabancı uyruklu öğrenci burslarından ve indirimli ücretlerden de faydalanacaksınız.

 • Konaklama Planlaması

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Kent Üniversitesibölümüne kabul edildikten sonra, mümkün olan en iyi ve en uygun konaklama seçeneğini – yurt ve va ev -bulmanıza yardımcı olacağız. Türkiye’deki eğitiminiz boyunca kendinizi rahat hissetmeniz için buradayız.

 • Öğrenci Vizesi Desteği

Global Academia, Türkiye (ve Almanya) merkezli ve 1986 yılından beri öğrencileri destekleyen bir şirket olduğu için, öğrencilerimizin öğrenci vizesini % 100 sorunsuz bir şekilde alabilmeleri için ne yapılması gerektiğini tam olarak biliyoruz.

Ekstra hizmetlerimiz:

 • Sağlık Sigortası Desteği
 • Belge Tercümeleri
 • Diploma Denklik İşlemleri
 • Tercümanlık ve Noter Hizmetleri

Fakülteler

• DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

• SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

• İNSANİ VE SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİ

• SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ

İstanbul Kent Üniversitesi Yabancı Öğrenci Bursları

İstanbul Kent Üniversitesine yabancı öğrenci ler için özel burs ve indirimler sağlamaktadır. Listedeki görmüş olduğunuz yıllık ücretler Global Academia’ya özel olarak verilmiş olan ücretlerdir ve başvuru formunu dolduran tüm yabancı öğrenciler bu burstan faydalanabilecektirler.

İstanbul Kent Üniversitesi Yabancı Öğrenci Ücretleri

BÖLÜM EĞİTİM DİLİ PROGRAM TÜRÜ YILLIK ÜCRET GLOBAL ACADEMIA İNDİRİMİ İLE
Gastronomi ve Mutfak Sanatları Türkçe Lisans 6.000 USD 2.000 USD
Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) İngilizce Lisans 6.000 USD 4.000 USD
İç Mimarlık Türkçe Lisans 6.000 USD 3.500 USD
Diş Hekimliği (Türkçe) Türkçe Lisans 20.000 USD 10.800 USD
Diş Hekimliği (İngilizce) İngilizce Lisans 25.000 USD 13.300 USD
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Türkçe Lisans 6.000 USD 2.000 USD
İşletme Türkçe Lisans 6.000 USD 2.000 USD
İşletme (İngilizce) İngilizce Lisans 6.000 USD 3.000 USD
Psikoloji Türkçe Lisans 6.000 USD 2.300 USD
Psikoloji (İngilizce) İngilizce Lisans 6.000 USD 2.700 USD
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Türkçe Lisans 6.000 USD 2.000 USD
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) İngilizce Lisans 6.000 USD 2.700 USD
Sosyal Hizmetler Türkçe Lisans 6.000 USD 2.000 USD
Uluslararası Ticaret ve Lojistik Türkçe Lisans 6.000 USD 2.000 USD
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Türkçe Lisans 6.000 USD 2.300 USD
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) İngilizce Lisans 6.000 USD 3.500 USD
Hemşirelik İngilizce Lisans 6.000 USD 2.300 USD
Ebelik Türkçe Lisans 6.000 USD 2.000 USD
Dil ve Konuşma Terapisi Türkçe Lisans 6.000 USD 2.000 USD
Çocuk Gelişimi Türkçe Önlisans 3.000 USD 1.600 USD
Ağız ve Diş Sağlığı Türkçe Önlisans 3.000 USD 1.600 USD
Ameliyathane Hizmetleri Türkçe Önlisans 3.000 USD 1.600 USD
Elekto nörofizyoloji Türkçe Önlisans 3.000 USD 1.600 USD
Fizyoterapi Türkçe Önlisans 3.000 USD 1.600 USD
İlk ve Acil Yardım Türkçe Önlisans 3.000 USD 1.600 USD
Anestezi Türkçe Önlisans 3.000 USD 1.600 USD
Sosyal Hizmetler Türkçe Önlisans 3.000 USD 1.600 USD
Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Türkçe Önlisans 3.000 USD 1.600 USD
Tıbbi Görüntüleme teknikleri Türkçe Önlisans 3.000 USD 1.600 USD
Eczane Hizmetleri Türkçe Önlisans 3.000 USD 1.600 USD
Adalet Türkçe Önlisans 3.000 USD 1.600 USD
Bilgisayar Programcılığı Türkçe Önlisans 3.000 USD 1.600 USD
Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Türkçe Önlisans   1.600 USD
         
         
         
         
         
         
         
Column 1s          
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURU FORMU

Kişisel Bilgiler


Kişisel BilgilerÜniversite ve Bölüm Şeçimi


DÖKÜMANLARINIZI YÜKLEYİNİZ


MESAJINIZ