Altinbas University

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ

Konum: İstanbul, TURKEY | Başvurular Açık!

İKÜ Hakkında

Bölümler & Ücretler

Fotoğraflar & Video

Başvuru Formu

İstanbul Kültür Üniversitesi Yabancı Öğrenci

İstanbul Kültür Üniversitesi, 1997-1998 öğretim yılında 157 öğrenci ve 32 akademik kadro ile yüksek öğrenime başlamıştır ve yabancı öğrenciler tarafından yıllardır tercih edilen ve bilinen bir üniversitedir.

İ. Kültür Üniversitesi 127.966 metrekarelik toplam alanı kapsayan dört farklı kampüste faaliyet göstermektedir. Eğitim tesisleri Ataköy Kampüsü, Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Lisansüstü Eğitim Merkezi’nde sunulmaktadır. Kampüs Şirinevler’de Hukuk Fakültesi, Adalet Fakültesi, Yabancı Diller Bölümü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi bulunmaktadır.

İKÜ Meslek Yüksekokulu (Meslek Yüksekokulu) programları, eğitim faaliyetlerini İncirli kampüsünde sürdürmektedir. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Eğitim Fakültesi, 2018-2019 akademik yılında açılan Press Express Kampüsü’nde faaliyetlerini sürdürmektedir. Ana kampüs olarak kullanılan Ataköy yerleşkesinde Rektörlük ve bununla ilgili idari birimler de bulunmaktadır. İstanbul Kültür Üniversitesi’nin tüm kampüslerini bulmak, şehri tanımayan – İstanbul’a taşınacak olan yabancı öğrenciler için bile çok kolay!

Neden Yabancı Öğrenci olarak İstanbul Kültür Üniversitesi

İstanbul Kültür Üniversitesi; önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyde yeni teknolojileri bilir; üretim, uygulama ve yönetim alanlarındaki ihtiyaçları karşılamak için uzmanlık ve deneyime sahip mezunlar uluslararası iş dünyasında çalışabilir, mesleki etik, ekip çalışması becerileri ve girişimcilik felsefesine sahip olabilirler. İKÜ 1999 yılında İşletme ve Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’ndan ilk önlisans derecesi ile mezun oldu.

2001 yılında ilk lisansını (38 mezun) ve ilk mezununu (10 mezun) verdi. 2019 yılında ön lisans programlarından 633, lisans programlarından 1760, doktora programlarından 160 ve doktora programlarından 18 olmak üzere toplam 2613 öğrenci mezun oldu. 1999-2019 yılları arasında İKÜ’nün toplam mezun sayısı yirmi dört bin dört yüz yetmiş sekize (24478) yükseldi. İstanbul Kültür Üniversitesi, mezunlarıyla ilişkilerini Öğrenci Yaşamı, Kariyer ve Mezunlar Danışma Birimi (KÜLTÜR NOKTASI) çatısı altında sürdürmekte ve mezun-öğrenci-akademik-idari personelini ağa taşımaktadır.

İstanbul Kültür Üniversitesi Kampüs Yaşamı

Öğrencilerin yaklaşık yüzde 10’u, 22 Avrupa Birliği üyesi ülkede 200’den fazla Erasmus Anlaşması bulunan dış deneyimleriyle İstanbul Kültür Üniversitesi’nden mezun olmaktadır. Ayrıca yurtdışındaki 1 aydan 12 aya kadar üniversite öğrencilerine ulusal ve yabancı konsorsiyumlarda koordinatör ve katılımcı olarak Erasmus staj imkanı sunmaktadır. Buna ek olarak, Amerika, Avrupa, Asya, Afrika ve Avustralya’daki farklı ülkelerdeki çeşitli üniversitelerle ortaklıkları ve değişim programları olan Üniversite, yılda 4 bursla Avustralya’da eğitim alma imkanı sunmaktadır.

Üniversitedeki öğrencilerin yüzde beşi 53 farklı ülkeden geliyor ve bu da öğrencilere ABD’de yapılan anlaşmalarla lisans ve çift diploma tamamlama olanağı sunuyor. Değişim programı çerçevesinde giden öğrencilerden yüzde 40 daha fazla olan üniversite, dünyayı kampüse getiren akademik yaklaşımıyla öne çıkıyor. Türkiye’de üniversite, yükseköğretim kurumları arasında, değişim programlarının ötesinde, öğrenci değişimi için başvurularda sıcak bakıyor. İstanbul Kültür Üniversitesi, Farabi Programı kapsamında yerli öğrenci değişimini destekleyen 17 üniversite ile anlaştı.

İstanbul Kültür Üniversitesi Sıralaması

Üniversite Adı İstanbul Kültür Üniversitesi
Konum İstanbul – Türkiye
Dünya Sıralaması 3107
Ülke Sıralaması 41
Domain iku.edu.tr

İstanbul Kültür Üniversitesi Yabancı Öğrenci Başvuru

İstanbul Kültür Üniversitesi – Yabancı Öğrenci Başvuru

Global Academia olarak Yabancı Uyruklu Öğrencilere İstanbul Kültür Üniversitesi için indirimli ücretler ve özel fiyatlar ile kabulünüzü 100% garantili bir şekilde sağlıyoruz!

Seçmiş olduğunuz İstanbul Kültür Üniversitesi başvuruları sürecinizi tamamını takip ediyoruz, eğer gerekiyorsa öğrenci vizesi almanıza yardımcı oluyoruz, evrakınızı teslim ediyoruz – ve konaklamanızı planlıyoruz.

 • Yabancı Uyruklu Öğrencilere %75’e varan Burs İmkanları

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Kültür Üniversitesi ’nin resmi temsilcisi olarak, öğrencilerimize %75’e varan Burs İmkanları ve özel burs ve indirimli fiyatlardan yararlanması sağlıyoruz. Yabancı Öğrenci Bursu için listelenen bursları almak için ek bir belge / zorunluluk yoktur. Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Kültür Üniversitesi‘nde indirimli fiyatlar ile kabulünüzü başvuru formunu doldurduktan sonra hemen sağlayabiliriz!

 • Güncellenmiş Veriler

Üniversitelerin ve bölümlerin güncellenmiş fiyatlarını bulmak çok önemlidir. Doğru başvuru süresi, yabancı uyruklu öğrenci ücretleri hakkında bilgi sahibi olmanız çok önemlidir.

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Kültür Üniversitesiile ilgili tüm bilgiler günceldir. İnternetteki yanlıl bilgiler yanlış anlamalara neden olur ve kayıt sırasında sorunlara yol açar. Global Academia olarak, güncellenmiş veriler sunmaya ve doğru şekilde bilgilendirilmeye odaklanıyoruz.

 • Belge hazırlama

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Kültür Üniversitesikabullerinizde sorunsuz bir süreç ile ilerlemek istemiyorsanız, belgeleriniz doğru ve eksiksiz olmalıdır. Belgelerinizi başvuru formuna yükledikten sonra danışmanlarımız yabancı uyruklu başvuru belgelerinizi kontrol edip ve eğer eksiklik varsa size geri dönüş sağlayacaktırlar.

 • Çok Yüksek Kabul Oranı

1987’den günümüze Türkiye’de Üniversite okumak isteyen Yabancı Uyruklu Öğrenciler ile ilgileniyoruz. Kabul oranımız % 99,8’dir. Bu oran 13.400’den fazla öğrencinin Türkiye’de eğitim almak için Global Academia’yı seçmiş olduğunun bir kanıtıdır.

 • Hızlı Kabuller

Yabancı Uyruklu öğrencilerin en çok merak ettiklerinden biride kabul sürecidir.
Özellikle en çok seçilen / en popüler departmanlarda kabul süreci çok uzun sürebilir. Seçmiş olduğunuz bölüm İstanbul Kültür Üniversitesi yabancı öğrenciler tarafından çok tercih edilen bir bölüm olsada, Global Academia kabul sürecinizi çok hızlandıracaktır. Sadece Türkiye’deki üniversiteler üzerinde çalışan bir danışmanlık şirketi olarak sizi Türkiye’deki üniversitelerimize kabul ettirmek bizim işimiz!

 • Doğru üniversiteyi seçmek

Türkiye’de seçim yapabileceğiniz çok sayıda üniversite var. Bu biraz kafa karıştırıcı olabilir. Türkiye’de yabancı uyruklu öğrenci / YÖS öğrencisi olarak kriter ve ihtiyaçlarınıza uygun üniversiteyi seçmenize yardımcı olacağız. Yabancı Uyruklu Öğrenci olarak tercihiniz İstanbul Kültür Üniversitesiise, kabulünüzü sağlamak için buradayız.

 • Zaman kazanın

Yabancı Uyruklu Öğrenciler hakkında İstanbul Kültür Üniversitesive bir çok üniversiteyi resmi olarak temsil ediyoruz. Üniversitelerle yakın ilişkilerimiz nedeniyle kabul prosedürünüz hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Türkiye’deki üniversitelere kabulünüz hızlı olmakla kalmayacak, aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesiyabancı uyruklu öğrenci burslarından ve indirimli ücretlerden de faydalanacaksınız.

 • Konaklama Planlaması

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Kültür Üniversitesibölümüne kabul edildikten sonra, mümkün olan en iyi ve en uygun konaklama seçeneğini – yurt ve va ev -bulmanıza yardımcı olacağız. Türkiye’deki eğitiminiz boyunca kendinizi rahat hissetmeniz için buradayız.

 • Öğrenci Vizesi Desteği

Global Academia, Türkiye (ve Almanya) merkezli ve 1986 yılından beri öğrencileri destekleyen bir şirket olduğu için, öğrencilerimizin öğrenci vizesini % 100 sorunsuz bir şekilde alabilmeleri için ne yapılması gerektiğini tam olarak biliyoruz.

Ekstra hizmetlerimiz:

 • Sağlık Sigortası Desteği
 • Belge Tercümeleri
 • Diploma Denklik İşlemleri
 • Tercümanlık ve Noter Hizmetleri

İstanbul Kültür Üniversitesi – Fakülteleri

 • FEN – EDEBİYAT FAKÜLTELERİ
 • EĞİTİM FAKÜLTESİ
 • İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
 • MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
 • MİMARLIK FAKÜLTESİ
 • SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
 • ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU

Yabancı Öğrenci Burs Olanakları İstanbul Kültür Üniversitesi

Evet! İstanbul Kültür Üniversitesi’nde yabancı uyruklu öğrencilere burs imkanı var! Bu üniversitede yabancı öğrenci burs almak için lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldurun!

İstanbul Kültür Üniversitesi – Yabancı Öğrenci Ücretleri

BÖLÜM EĞİTİM DİLİ PROGRAM TÜRÜ SÜRE YILLIK ÜCRET GLOBAL ACADEMIA İNDİRİMİ İLE
BESLENME VE DİYETETİK TÜRKÇE LİSANS 4 $5.900 $5.605
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.000 $5.700
ÇİZGİ FİLM VE ANİMASYON TÜRKÇE LİSANS 4 $4.500 $4.275
EKONOMİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.000 $4.750
ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.000 $5.700
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.000 $5.700
FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON TÜRKÇE LİSANS 4 $5.900 $5.605
GİRİŞİMCİLİK TÜRKÇE LİSANS 4 $5.000 $4.750
HUKUK TÜRKÇE LİSANS 4 $7.900 $7.505
İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.000 $5.700
İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI TÜRKÇE LİSANS 4 $5.250 $4.988
İLETİŞİM  SANATLARI TÜRKÇE LİSANS 4 $4.500 $4.275
İLETİŞİM TASARIMI TÜRKÇE LİSANS 4 $4.500 $4.275
İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.000 $5.700
İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ TÜRKÇE LİSANS 4 $6.000 $5.700
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.000 $5.700
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.000 $4.750
İŞLETME İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.000 $5.700
İŞLETME TÜRKÇE LİSANS 4 $5.000 $4.750
MATEMATİK BİLGİSAYAR TÜRKÇE LİSANS 4 $5.250 $4.988
MİMARLIK TÜRKÇE LİSANS 4 $7.000 $6.650
MİMARLIK İNGİLİZCE LİSANS 4 $7.900 $7.505
MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK  TÜRKÇE LİSANS 4 $5.250 $4.988
OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.250 $4.988
PSİKOLOJİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.250 $4.988
PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TÜRKÇE LİSANS 4 $7.000 $6.650
SANAT VE KÜLTÜR YÖNETİMİ TÜRKÇE LİSANS 4 $4.500 $4.275
SİNEMA VE TELEVİZYON TÜRKÇE LİSANS 4 $4.500 $4.275
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI  TÜRKÇE LİSANS 4 $5.250 $4.988
ULUSLARARASI İLİŞKİLER  İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.000 $5.700
ULUSLARARASI TİCARET TÜRKÇE LİSANS 4 $5.000 $4.750
ULUSLARARASI TİCARET İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.000 $5.700

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURU FORMU

Kişisel Bilgiler


Kişisel BilgilerÜniversite ve Bölüm Şeçimi


DÖKÜMANLARINIZI YÜKLEYİNİZ


MESAJINIZ