Altinbas University

İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ

Konum: İstanbul
✅ Başvurular Açık!

İMÜ Hakkında

Bölümler & Ücretler

Fotoğraflar & Video

Başvuru Formu

İstanbul Medipol Üniversitesi Yabancı Öğrenci

İstanbul Medipol Üniversitesi, 2009 yılında kurulmuş, İstanbul’da yer alan bir vakıf üniversitedir. Yabancı Uyruklu Öğrenci kabulleri 2010 yılında başlamıştır. Dört meslek yüksekokulunun finans, işletme, çevre ve tıp alanlarında çok sayıda ön lisans programı bulunmaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi, yaklaşık 30.676 öğrencisi ile ve 63 farklı ülkeden gelen yabancı öğrencileri ile yabancı uyruklu öğrenciler tarafından en çok tercih edilen üniversiteler arasındadır.

İstanbul Medipol Üniversitesi Türkiye Sağlık Eğitim ve Araştırma Vakfı tarafından kurulmuş ve vakfın kurucusu Dr. Fahrettin Koca kurulmuştur.

İstanbul Medipol Üniversitesi modern, çağdaş, eğitimli, açık, rekabetçi ve genişleyen bir üniversite olarak gençlere yeni fırsatlar sunmak istiyor.

İstanbul Medipol Üniversitesi 13 fakültede 71 lisans programı sunmaktadır. Programların 24’ü İngilizce olarak verilmektedir.

Neden Yabancı Öğrenciler İstanbul Medipol Üniversitesi’ni seçmeli?

İstanbul Medipol Üniversitesi yabancı öğrenci kabullerini için 51 yüksek lisans programı (2 İngilizce) ve 25 doktora programlar (İngilizce 2) üç farklı Enstitü için sunmaktadır.

İngilizce olan bölümler: Lisans Uluslararası Hemşirelik, Hemşirelik, Diş Hekimliği, Eczacılık, Tıp Bilimleri, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık, İşletme, Medya, Eğitim ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hukuk, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler.

Çok sayıda bölüme ek olarak, çeşitli öğrenci ilgi alanlarına hitap eden 85 farklı öğrenci kulübü bulunmaktadır. Akademik ve idari binaların ardından akademik, sosyal ve eğlence tesisleri ile yurtlar üç ayrı kampüste hizmet vermektedir.

2012-2018 civarında mezun sayısı 12.462’ye ulaşmıştır. İstanbul’da Medipol Üniversitesi’nde güçlü geçmişi olan toplam 969 akademik personel istihdam edilmektedir ve çok dilli olduklarından dolayı yabancı öğrencilere ‚yabancılık‘ hissinden uzak bir eğitim vermektedirler.

İstanbul Medipol Üniversitesi, halihazırda uluslararası akredite edilmiş 21 program ve diğer programları akredite etme girişimleriyle eğitimde kalite güvence sistemine özel önem vermektedir.

İstanbul Medipol Üniversitesinin temel hedeflerinden biri, hem lisans hem de yüksek lisans düzeyinde yüksek kaliteli eğitim sunmaktır. Toplam olarak 12 Araştırma Merkezi bulunmaktadır. REMER (Rejeneratif ve Restoratif Tıp Araştırma Merkezi) aslında Medipol’ün en önemli araştırma merkezidir.

İstanbul’un merkezinde merkezi bir konumda bulunan İstanbul Medipol Üniversitesin kentin her yerinden kolay erişim sağlayan bir “toplum üniversitesidir”. Haliç kampüsü ile tarihi yarımada üzerine kurulmuş olmasına rağmen Kavacık kampüsünde büyüyen tesisleri ile hızlı bir şekilde “eğitim kenti” olma yolunda ilerliyor.

İstanbul Medipol Üniversitesinde Yabancı Öğrencilere Uluslararası Tıp Bölümü

Yabancı uyruklu öğrencilere cazip gelen, İngilizce eğitim sunan İstanbul Medipol Üniversitesi (ISM) Uluslararası Tıp Fakültesi, araştırma faaliyetlerine özel önem vermektedir. Adaylar Mühendislik Fakültesi ve MD / Ph.D ile birlikte çift anadal programına sahiptir. İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi, üst üste 3 yıl boyunca Türk Üniversitesi giriş sınavından en iyi not alan öğrencileri kabul etti. Türkiye’nin bir numaralı bölümü ve Türk öğrencilerin girmesi en zor bölüm olarak bilinmektedir. Yabancı Öğrenciler için Uluslararası Tıp Fakültesi bölümünde ortalama 50 kontenjan vardır.

Uluslararası Tıp ve Mühendislik Fakültesi’ndeki öğrencilerin çoğu için, öğrencilerin yüzde 50’sinden fazlası, eğitiminin ikinci yılından sonra tam burslar da dahil olmak üzere farklı burslar kazanmaktadır.

Teknoloji ile Eğitim

İstanbul Medipol Üniversitesi’nde teknik eğitim büyük önem taşıyor ve bunu başarmak için harcama yapılmıyor. Öğrenciler, üniversite içindeki laboratuvarlarda uygulamalı çalışmalarla ezberden arındırılmış pratik eğitimler alırlar ve mesleki becerilerini geliştirirler.

Öğrencilere iş hayatının ilk yılı için eğitim vermeyi amaçlayan İstanbul Medipol Üniversitesi, öğrencilerine hastanelerde teknik uygulama alanları sunuyor ve teori ile pratiği birleştirme lüksü sunuyor.

Yabancı Öğrenciler için İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği

Yabancı Öğrencilerin en çok tercih ettiği bölümlerden biri olan Diş Hekimliği bölümünde en çok seçilen üniversitelerden biri ise İstanbul Medipol Üniversitesi. Avrupa Dişhekimliği Eğitim Derneği (ADEE) tarafından onaylanan dis hekimliği eğitimi modeli İstanbul Medipol Üniversitesi fakültesinde yürütülmektedir. Bu sertifika ile Avrupa’dan Türkiye’ye okumak için gelen öğrencilere büyük avantajlar sağlamaktadır. Diploma denklik süreçleri çok hızlı ilerlemektedir.

Bu yeni eğitim modelinin en önemli amacı, İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencilerine akademik yıl boyunca hem teori hem de eylem konusunda çalışma ve bireysel öğrenme becerileri kazanmalarında yardımcı olmaktır. İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi, ilk üç yılda öğretilen birinci sınıf yoğun tıbbi kurslar sayesinde gözden geçirilmiş olağanüstü tıbbi becerilere sahip bir diş hekimi olarak kalifiye olmuştur. Ayrıca klinikte yoğun hasta uygulamaları için bir fırsat bulacaktır; böylelikle mezun olduktan sonra kariyerini zorlanmadan yerine getirecektir.

2011 yılında Haliç’te kampüste faaliyete başlayan “Medipol Diş Hastanesi”, İstanbul Medipol Üniversitesi – Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine uygulama imkanı sunan önemli bir eğitim fırsatıdır.

Yabancı Öğrenciler için Çift Anadal

Çift Anadal

Çift Anadal Programı (Çift Anadal Programı), üretken öğrencilerin başka bir programdan eş zamanlı olarak ders almalarına ve iki Lisans Diploması ile mezun olmalarına olanak tanır. Çift anadal almak isteyen öğrencilerin gereken şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

Yan Dal Programında (YDP), öğrencilerin aynı yüksek öğrenim kurumundaki başka bir programdan ders alarak Yan Dal Sertifikası almasını sağlayan programdır. Diploma, Küçük Sertifikanın yerine geçmez.

Öğrencileri transfer etmek, bir yükseköğretim programına kayıtlı önlisans ve lisans düzeyindeki bir öğrencinin başka bir benzer sertifika programına geçişini ifade eder. İstanbul Medipol Üniversitesi’ndeki öğrenciler, hazırlık eğitimi hariç, kayıtlı oldukları lisans programında en az iki yarıyıl harcayabilir ve tüm derslerde başarılı oldukları takdirde puanı ve eğitim içeriği çakışan ve geçtikleri bölümden diploma.

Üniversite tarafından yabancı uyruklu öğrencilere sunulan hizmetler

İstanbul Medipol Üniversitesi çalışanlarından öğrencilere birçok hizmet sunulmaktadır. Sunulan hizmetler danışmanlık hizmetleri, Erasmus seçenekleri, Yurt (Konaklama) – Restoranlar ve Kafeler – Sağlık Hizmetleri – Ekonomik Hizmetler ve düzinelerce kitaptan oluşan bir kütüphaneden oluşmaktadır.

Akademik Danışmanlık

İstanbul Medipol Üniversitesi’ndeki her öğrencinin bağlı olduğu bölümde akademik danışmanı vardır. Öğrenciler çalışmalarını akademik danışmanları ile denetliyor ve yönetiyor. Kişisel danışmanlar, öğrencilerin kişisel ihtiyaçları ve iş beklentileri ile ilgili soruları cevaplayarak üniversite yaşamları boyunca çeşitli yaklaşımlar sunmaktadır.

Erasm

Erasmus “Değişim Öğrencisi” olarak da bilinen bu program, Avrupa’daki yüksek öğretim kurumları arasındaki işbirliğini teşvik etmeyi amaçlayan bir Avrupa Birliği programıdır. Binlerce öğrenci ve eğitmene, her yıl eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bir kısmını Erasmus programı çerçevesinde yurtdışında geçirme fırsatı tanınmakta ve hibe içermeyen finansal destek sunulmaktadır.

2011 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Erasmus Deklarasyonu’nu aldı. Haziran 2012 itibarıyla, İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencileri başka bir Avrupa ülkesinde değişim öğrencisi olarak çalışacaklar.

Yabancı Öğrenciler için Yurt ve Konaklama

Tesisler Fatih ve çevresi, Haliç kampüsünün bulunduğu tarihi yarımada olarak kabul edilen birçok devlet ve vakıf üniversitesine ev sahipliği yapmaktadır. Bölgede kızlar ve erkekler için çeşitli yurtlar var, bu nedenle. Kayıt süresince ailelere yurt ve rehberlik hizmetleri ile ilgili bir belge verilmektedir. Üniversitenin Kavacık Kampüsü’nde kız ve erkek yurtları var. Öğrenen kız öğrenci yurdu 160, erkek öğrenci yurdu modern ve konforlu mimarisi ile hizmet vermektedir. Yurt kapasitesini artırmak için ilave binalar yapım aşamasındadır.

İstanbul Medipol Üniversitesi’nin tüm fakültelerine yakın kız ve erkek yurtlarına web sitemizden kolayca ulaşılabilir. Bütçenize uygun yurt detaylarını ve birkaç özel yatakhanenin bulunduğu yatakhanelerden istediğiniz özellikleri burada bulabilir, fiyatla ilgili ayrıntılı bilgi edinebilir ve web üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz.

Restoranlar ve Cafeler

İstanbul Medipol Üniversitesi, çeşitli seçeneklerin bulunduğu öğrencilerine güvenli, güvenilir ve lezzetli yemek alternatifleri sunuyor. Müzakere edilen catering firmaları, Türkiye’nin önde gelen şirketlerine hizmet tedarikçileri. Yemekler diyetisyenler tarafından düzenlenir ve menüler, bir kişinin her gün alacağı kalori miktarını dikkate alarak planlanır.

Sağlık Hizmetleri

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Hizmetleri, acil durumlarda müdahale eden ve uzman personeline, öğrencilere ve personele birinci sınıf bakım sağlayan bir birimdir. Öğrencilerin devam eden sınavları ve tedavileri, üniversitenin de bağlı olduğu vakıf hastanelerinin garantisi altındadır. Ünite ayrıca öğrencilere psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sunmaktadır.

Engelsiz Öğrenci Kampüsü

Öğrenciler, engelli öğrencilerin akademik, sosyal, psikolojik ve fiziksel öğrenme süreçlerini desteklemek, ihtiyaçlarını karşılamak ve sorunlarına çözüm üretmek için geliştirilen birime başvurarak sunulan hizmetlerden faydalanacaktır.

Ekonomik, Kültürel ve Spor Aktiviteleri

İstanbul Medipol Üniversitesi’ndeki sosyal ve kültürel etkinlikler ağırlıklı olarak üniversite destekli öğrenci kulüpleri tarafından yürütülmektedir. Üniversite içinde Fotoğraf, Müzik, Tiyatro, Seyahat, Doğa ve Su Sporları dahil olmak üzere yaklaşık 20 öğrenci kulübü aktif olarak çalışıyor ve üniversite hayatını daha keyifli bir deneyime dönüştürüyor. Kolejde “Türk Müzik Topluluğu” ve “Erkekler Basketbol Kulübü”

Her yıl bahar döneminde tüm fakülte ve bölüm takımlarının katılımıyla bir futbol turnuvası düzenlenmektedir. Üniversitenin diğer etkinlikleri arasında içerik ve tasarım öğrencilerinin yer aldığı “Medipost” öğrenci gazetesi, araştırma çalışmalarını teşvik etmek için koordine edilen “Bilim Festivali” ve Beslenme ve Diyetetik Bölümü birliği olan “Sağlıklı Beslenme Festivali” yer almaktadır.

Kavacık yerleşkesinde mini tenis kortları, futbol ve basketbol sahaları bulunmaktadır.

Kütüphane

İstanbul Medipol Üniversitesi Kütüphanesi, eğitim ve araştırma programlarını destekleyen, bilgi ve verilere yönelik öğretim görevlilerinin ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan ve dünyadaki gelişmeleri takip etmelerini sağlayan geniş bir ağa sahiptir.

Basılı kitaplar ve süreli yayınlara ek olarak, kütüphane hizmetleri çevrimiçi dergileri, çevrimiçi veritabanlarını ve Internet kaynaklarını içerir. Bilgisayarlara İstanbul Medipol Üniversitesi’nden internet çalışması yapma imkanı verilen kütüphane salonunda yer alan kaynaklara ücretsiz erişimle tüm üniversite kütüphanelerinde kütüphaneler arası işbirliği basılabilir.

İstanbul Medipol Üniversitesi Yabancı Öğrenciler için Yaşam

İstanbul Medipol Üniversitesi eğitim ve öğretim programlarına Kavacık Doğu, Kavacık Güney ve Haliç kampüslerinde devam etmektedir. Ayrıca Bağcılar’daki Medipol Mega Üniversitesi Hastanesi’nde öğrenciler için staj ve staj eğitim kursları başlıyor.

Kavacık Kuzey-Güney kampüsleri

Kavacık Kuzey ve Güney kampüsleri; öğrenciler, laboratuarlar, kızlar ve erkekler için yatakhane binaları barındırmaktadır. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Anadolu Yakası’nın eteklerinde, köprüden hemen uzakta yer alan Kavacık Kuzey ve Güney kampüsleri, merkezi konumu ve geniş montaj alanı ile dikkat çekiyor. Futbol, tenis ve basketbol sahaları, rekreasyon ve sohbet alanları, büyük salonlar, sınıflar ve park tesisleri ile öne çıkan Kampüs, giderek artan iklimi ile öğrenci odaklı geniş bir kampüs haline geliyor.

Haliç Kampüsü

Haliç Kampüsü; Suriçi’nin Haliç’in kenarında, nefes kesen bir konumda yer almaktadır. Şehrin en merkezi konumuna sahip olan Kampüs, tarihi ve kültürel zenginliği ile öne çıkıyor. Haliç Kampüsü; Modern binası, hareketli lobisi, bahçeleri ve restoranı ile canlı bir üniversite hayatına ev sahipliği yapmaktadır. Tiyatro, tiyatro, müzik, seyahat ve fotoğrafçılık da dahil olmak üzere yaklaşık 20 öğrenci kulübü bu canlılığa renk katmaktadır.

Bağcılar Kampüsü

Öğrenci uygulama dersleri ve staj eğitimlerinin yapıldığı Bağcılar’daki Medipol Mega Üniversite Hastanesi, merkezi konumu ve TEM Otoyolu üzerinde gerçekleşen devasa bir eğitim kompleksi ile öne çıkıyor. Genel, Onkoloji, Kalp Damar Cerrahisi ve Diş Hastanesi gibi 4 hastaneden oluşan Medipol Mega Üniversite Hastanesi, 470 yataklı Medipol öğrencilerine, 133 yoğun bakım ünitesine, 246 poliklinik odasına ve 25 ameliyathaneye gerçekçi eğitim olanakları sunmaktadır.

İstanbul Medipol Üniversitesi’ndeki kampüsler

İstanbul Medipol Üniversitesi eğitim ve öğretim programlarına Haliç ve Kavacık Kampüslerinde devam etmektedir. Ayrıca İstanbul Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde öğrenciler için staj kursları ve staj hazırlığı mevcuttur.

Haliç Kampüsü, Haliç’in ve Unkapanı Köprüsü’nün, Bizans tarihi duvarlarıyla çevrili İstanbul’un en eski bölgesi olan yarımada özelliğiyle buluştuğu Unkapanı Köprüsü’nün kenarında yer almaktadır. İstanbul Medipol Üniversitesi’nde okumaya karar verirseniz, büyük İstanbul’un dinamiklerini hissedecek ve İstanbul’un tarihi noktalarında yaşayacak ve çalışacaksınız.

Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Hemşirelik ve Hazırlık Okulu Bölümünün yer aldığı Haliç Kampüsü’ne ek olarak Kavacık Kampüsü 2012-2013 öğretim yılında faaliyete geçirilmiştir. Bu kampüste Eczacılık Fakültesi, Tıp Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Sağlık Yönetimi Bölümü ve Sağlık Teknik Okulu.

Kavacık kampüsünün tamamlanmasının ardından 250 dönüm alandaki eğlence tesisleri, bankalar, alışveriş merkezleri, kafeler ve restoranlar, konferans salonları, kültürel ve sanatsal binalar ve üniversite hastanesi ile öğrencilere farklı bir ortamda öğrenme ayrıcalığı verecektir.

Kavacık Kampüsü, Avrupa Kıtası’nın buluşma noktasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün sonunda yer almaktadır. Sınıfları, yurtları, spor sahalarını ve bilim laboratuvarlarını barındırır..

İstanbul Medipol Üniversitesi – Sıralaması

Üniversite Adı Istanbul Medipol University
Konum İstanbul – Türkiye
Dünya Sıralaması 2084
Ülke Sıralaması 36
Web Sitesi medipol.edu.tr

İstanbul Medipol Üniversitesi Yabancı Öğrenci Başvuru

İstanbul Medipol Üniversitesi – Yabancı Öğrenci Başvuru

Global Academia olarak Yabancı Uyruklu Öğrencilere İstanbul Medipol Üniversitesi için indirimli ücretler ve özel fiyatlar ile kabulünüzü 100% garantili bir şekilde sağlıyoruz!

Seçmiş olduğunuz İstanbul Medipol Üniversitesi başvuruları sürecinizi tamamını takip ediyoruz, eğer gerekiyorsa öğrenci vizesi almanıza yardımcı oluyoruz, evrakınızı teslim ediyoruz – ve konaklamanızı planlıyoruz.

 • Yabancı Uyruklu Öğrencilere %75’e varan Burs İmkanları

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Medipol Üniversitesi ’nin resmi temsilcisi olarak, öğrencilerimize %75’e varan Burs İmkanları ve özel burs ve indirimli fiyatlardan yararlanması sağlıyoruz. Yabancı Öğrenci Bursu için listelenen bursları almak için ek bir belge / zorunluluk yoktur. Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Medipol Üniversitesi‘nde indirimli fiyatlar ile kabulünüzü başvuru formunu doldurduktan sonra hemen sağlayabiliriz!

 • Güncellenmiş Veriler

Üniversitelerin ve bölümlerin güncellenmiş fiyatlarını bulmak çok önemlidir. Doğru başvuru süresi, yabancı uyruklu öğrenci ücretleri hakkında bilgi sahibi olmanız çok önemlidir.

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Medipol Üniversitesiile ilgili tüm bilgiler günceldir. İnternetteki yanlıl bilgiler yanlış anlamalara neden olur ve kayıt sırasında sorunlara yol açar. Global Academia olarak, güncellenmiş veriler sunmaya ve doğru şekilde bilgilendirilmeye odaklanıyoruz.

 • Belge hazırlama

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Medipol Üniversitesikabullerinizde sorunsuz bir süreç ile ilerlemek istemiyorsanız, belgeleriniz doğru ve eksiksiz olmalıdır. Belgelerinizi başvuru formuna yükledikten sonra danışmanlarımız yabancı uyruklu başvuru belgelerinizi kontrol edip ve eğer eksiklik varsa size geri dönüş sağlayacaktırlar.

 • Çok Yüksek Kabul Oranı

1987’den günümüze Türkiye’de Üniversite okumak isteyen Yabancı Uyruklu Öğrenciler ile ilgileniyoruz. Kabul oranımız % 99,8’dir. Bu oran 13.400’den fazla öğrencinin Türkiye’de eğitim almak için Global Academia’yı seçmiş olduğunun bir kanıtıdır.

 • Hızlı Kabuller

Yabancı Uyruklu öğrencilerin en çok merak ettiklerinden biride kabul sürecidir.
Özellikle en çok seçilen / en popüler departmanlarda kabul süreci çok uzun sürebilir. Seçmiş olduğunuz bölüm İstanbul Medipol Üniversitesi yabancı öğrenciler tarafından çok tercih edilen bir bölüm olsada, Global Academia kabul sürecinizi çok hızlandıracaktır. Sadece Türkiye’deki üniversiteler üzerinde çalışan bir danışmanlık şirketi olarak sizi Türkiye’deki üniversitelerimize kabul ettirmek bizim işimiz!

 • Doğru üniversiteyi seçmek

Türkiye’de seçim yapabileceğiniz çok sayıda üniversite var. Bu biraz kafa karıştırıcı olabilir. Türkiye’de yabancı uyruklu öğrenci / YÖS öğrencisi olarak kriter ve ihtiyaçlarınıza uygun üniversiteyi seçmenize yardımcı olacağız. Yabancı Uyruklu Öğrenci olarak tercihiniz İstanbul Medipol Üniversitesiise, kabulünüzü sağlamak için buradayız.

 • Zaman kazanın

Yabancı Uyruklu Öğrenciler hakkında İstanbul Medipol Üniversitesive bir çok üniversiteyi resmi olarak temsil ediyoruz. Üniversitelerle yakın ilişkilerimiz nedeniyle kabul prosedürünüz hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Türkiye’deki üniversitelere kabulünüz hızlı olmakla kalmayacak, aynı zamanda İstanbul Medipol Üniversitesiyabancı uyruklu öğrenci burslarından ve indirimli ücretlerden de faydalanacaksınız.

 • Konaklama Planlaması

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Medipol Üniversitesibölümüne kabul edildikten sonra, mümkün olan en iyi ve en uygun konaklama seçeneğini – yurt ve va ev -bulmanıza yardımcı olacağız. Türkiye’deki eğitiminiz boyunca kendinizi rahat hissetmeniz için buradayız.

 • Öğrenci Vizesi Desteği

Global Academia, Türkiye (ve Almanya) merkezli ve 1986 yılından beri öğrencileri destekleyen bir şirket olduğu için, öğrencilerimizin öğrenci vizesini % 100 sorunsuz bir şekilde alabilmeleri için ne yapılması gerektiğini tam olarak biliyoruz.

Ekstra hizmetlerimiz:

 • Sağlık Sigortası Desteği
 • Belge Tercümeleri
 • Diploma Denklik İşlemleri
 • Tercümanlık ve Noter Hizmetleri

Istanbul Medipol University Faculties

FAKÜLTELER

 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • Tıp Fakültesi
 • Eczacılık Fakültesi
 • İşletme Fakültesi
 • Eğitim Fakültesi
 • İletişim Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
 • Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Yabancı Öğrenci Bursları – İstanbul Medipol Üniversitesi

Evet! İstanbul Medipol Üniversitesi’nde yabancı öğrenci olarak burs almak mümkündür. İstanbul Medipol Üniversitesi Yabancı Öğrenci Burs başvurusu için aşağıdaki başvuru formunu doldurunuz. Global Academia olarak size eğitim ücretleri için minimum %50 burs sağlıyoruz! Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliğinde ise öğrencilerimiz için özel burslarımız da var!

ISTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ
YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURU FORMU

Kişisel Bilgiler


Kişisel BilgilerÜniversite ve Bölüm Şeçimi


DÖKÜMANLARINIZI YÜKLEYİNİZ


MESAJINIZ

İstanbul Medipol Üniversitesi Yabancı Öğrenci Ücretleri

BÖLÜM EĞİTİM DİLİ PROGRAM TÜRÜ SÜRE YILLIK ÜCRET GLOBAL ACADEMIA İNDİRİMİ İLE
BANKACILIK VE SİGORTACILIK TÜRKÇE LİSANS 4 $5.500 $3.960
BESLENME VE DİYETETİK TÜRKÇE LİSANS 4 $5.556 $4.000
BESLENME VE DİYETETİK (HALİÇ KAMPÜSÜ) TÜRKÇE LİSANS 4 $5.550 $3.600
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.250 $4.500
BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $7.000 $5.600
ÇOCUK GELİŞİMİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.556 $4.000
DİL VE KONUŞMA TERAPİSİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.556 $4.000
DİL VE KONUŞMA TERAPİSİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $5.278 $3.800
DİŞ HEKİMLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 5 $28.000 $20.160
DİŞ HEKİMLİĞİ TÜRKÇE LİSANS 5 $25.000 $18.000
EBELİK  TÜRKÇE LİSANS 4 $5.556 $4.000
EBELİK (HALİÇ KAMPÜSÜ) TÜRKÇE LİSANS 4 $5.000 $3.600
ECZACILIK İNGİLİZCE LİSANS 4 $16.500 $11.880
ECZACILIK TÜRKÇE LİSANS 4 $10.417 $7.500
ECZACILIK HİZMETLERİ  TÜRKÇE ÖN-LİSANS 2 $3.250 $2.250
EKONOMİ VE FİNANS (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $5.500 $3.960
ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.250 $4.500
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.250 $4.500
ENDÜSTRİYEL TASARIM TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
ERGOTERAPİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.556 $4.000
FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.250 $4.500
FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON TÜRKÇE LİSANS 4 $5.556 $4.000
GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
GAZETECİLİK TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $5.278 $3.800
HEMŞİRELİK TÜRKÇE LİSANS 4 $5.556 $4.500
HEMŞİRELİK (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.250 $4.500
HUKUK TÜRKÇE LİSANS 4 $9.028 $6.500
İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.250 $4.500
İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI TÜRKÇE LİSANS 4 $6.250 $4.500
İLKÖĞRETİM ÖĞRETMENLİĞİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.250 $4.500
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ TÜRKÇE LİSANS 4 $6.250 $4.500
İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ  TÜRKÇE LİSANS 4 $5.500 $3.960
İŞLETME (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $5.500 $3.960
KENTSEL TASARIM VE PEYZAJ MİMARLIĞI TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
MEDYA VE GÖRSEL SANATLAR TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
MİMARLIK TÜRKÇE LİSANS 4 $6.250 $4.500
MİMARLIK (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $6.250 $4.500
ODYOLOJİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.556 $4.000
OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
ORTEZ-PROTEZ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.556 $4.000
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLİĞİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
PSİKOLOJİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
PSİKOLOJİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $5.278 $3.800
PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $5.278 $3.800
RADYO TELEVİZYON VE SİNEMA TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
SAĞLIK YÖNETİMİ  TÜRKÇE LİSANS 4 $5.556 $4.445
SAĞLIK YÖNETİMİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $5.556 $4.445
SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $5.278 $3.800
SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $5.278 $3.800
SOSYAL HİZMETLER TÜRKÇE LİSANS 4 $5.556 $4.000
SOSYAL HİZMETLER (HALİÇ KAMPÜSÜ) TÜRKÇE LİSANS 4 $5.000 $3.600
TIP TÜRKÇE LİSANS 6 $27.000 $21.600
TIP (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 6 $35.000 $25.200
TÜRK MÜZİĞİ ANA SANAT DALI TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
ULUSLARARASI LOJİSTİK YÖNETİMİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.500 $3.960
ULUSLARARASI LOJİSTİK YÖNETİMİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $5.500 $3.960
ULUSLARARASI TİCARET VE FİNANS TÜRKÇE LİSANS 4 $5.500 $3.500
ULUSLARARASI TİCARET VE FİNANS (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $5.500 $3.960
YENİ MEDYA VE İLETİŞİM TÜRKÇE LİSANS 4 $5.278 $3.800
YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.500 $3.960
YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 $5.500 $3.960
ADALET TÜRKÇE ÖN-LİSANS 2 $3.125 $2.250