Altinbas University

İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ
Konum: İstanbul, Türkiye

Başvurular devam ediyor!

İstinye Üni. hakkında

Bölümler ve Fiyatlar

Fotoğraflar & Video

Başvuru Formu

İstinye Üniversitesi Yabancı Öğrenci

İstinye Üniversitesi, MLP Bakım Grubu’nun 25 yıllık uzmanlık ve deneyiminin devamı olarak 21. Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından 2015 yılında kurulmuştur.

İstinye Üniversitesi yabancı uyruklu öğrenciler tarafından en çok seçilen üniversiteler arasında yer almaktadır. İstinye Üniversitesi Türkiye ve dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında yer almayı hedeflemektedir.

İstinye Üniversitesinde bir çok İngilizce bölüm olduğundan dolayı, dünyanın her ülkesinden yabancı uyruklu öğrencilere rastlayabilirsiniz. Öğrenci odaklı bir eğitim anlayışını tüm süreçlerine uygulayan İstinye Üniversitesi, akademik personelin araştırması sayesinde bilim sınırlarını genişletmeyi, bilimsel gelişmeler yoluyla elde edilen bulguları ülkenin refahı için uygulamaya koymayı, kaliteli ve erişilebilir sağlık hizmetleri sunmayı amaçlamaktadır.

İstinye Üniversitesi, yabancı öğrencilerine çok çeşitli bölümlerin yanı sıra evrensel standartlarda eğitim, çalışma ve sosyal hizmet programları üstlenerek teknoloji ve sanat alanlarını da kapsayan bir öğrenme ve kapsayıcı atmosfer sunmaktadır.

İstinye Üniversitesi hakkında

İstinye Üniversitesi Yabancı Öğrenci olarak mezun olan öğrencilerini, özellikle MLP Bakım Grubu şemsiyesi altında toplanan Liv Hospital, Medical Park ve VM Medical Park’a, bu becerileri kullanabilecekleri çalışma ortamlarına yönlendirir.

İstinye Üniversitesi geleceğin bilgili, yenilikçi ve geleceğe bakan insanlarını yetiştirmek, insani gelişime katkıda bulunmaya ve toplumumuzun sosyal, politik, çevresel, bilim ve teknik büyümesinde önemli bir rol oynamaya çalışmaktadır.

Vizyon

İstinye Üniversitesi’ndeki hayalimiz, ulusal ve uluslararası yaratılan bilimsel bilgilerimizi yerli ve yabancı uyruklu bilim adamlarının çeşitli bakış açılarıyla birleştirerek paylaşmak ve araştırma ve geliştirme ışığında akademik çevrede her zaman bir referans olarak hizmet vermektir. topluluğumuz için daha iyi bir gelecek inşa etmek.

Misyon

İstinye Üniversitesi’ndeki hedef, insani değerlere çalışma, hazırlık, eğitim ve öğretim için temel bir temel olarak öncelik veren bir üniversite hizmeti sunmaktır; tüm insanlığa, özellikle de üniversite ruhunu gerçekten kavramış, özgürce ifade edebilen insanlarımıza katkıda bulunmaktan sorumlu, verimli, yetenekli ve zeki kişilerin yükselmesine katkıda bulunmak.

İstinye Üniversitesi’nde Yabancı Öğrenci olarak Yaşam

Topkapı Kampüsü

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, 2016-2017 akademik yılında kurulmuş olup, İstanbul’un Avrupa yakasında, şehir merkezi ile harmanlanmış, 46.000 m2 kapalı alan ve 15.000 m2 açık alan – çok merkezi bir konumda hizmet vermektedir. İstanbul’un her iki tarafında ulaşım sorunu olmayan ve şehrin her iki yerinden toplu taşıma veya araçla kolayca ulaşılabilen İstinye Üniversitesi – Topkapı Kampüsü, modern kampüs bağlantısına sahiptir ve bilimsel, kültürel ve teknik alanlarda çeşitli teşvikler sunmaktadır.

İstinye Üniversitesi Güney Kampüsü

İstinye Üniversitesi Güney Kampüsü, Teknik Bölümlerine ve Sağlık Hizmetleri Bölümüne ev sahipliği yapmaktadır. İstinye Üniversitesi’ndeki tüm öğrenciler, çalıştıkları konudan bağımsız olarak tesislerinden yararlanabilir.

Kampüs, kapalı spor merkezi, boş zaman alanları ve kütüphane gibi öğrenciler için en iyi eğitim atmosferini ve kaynaklarını sunar. Ayrıca 150 kişilik kapasiteye sahip bir konferans salonu, bilgisayar laboratuarı, atölyeler ve programa özel laboratuvarlar da bulunmaktadır. Güney Kampüs, toplu taşıma araçlarının yakınında elverişli bir konuma sahiptir.

İstinye Universitesi havaalanındaki tesisler
15 derslik
8 laboratuvar
Uçak teknolojisi atölyesi
Kütüphane
Konferans salonu
Sosyal salon
Sessiz çalışma alanı
Yemek salonu
Sağlık odası
Kapalı spor salonu
4000 öğrenci kapasitesi
37 Sınıf
47 Laboratuvar
2 Konferans Salonu
Kütüphane
Jimnastik
Çalışma Salonları
Spor, Sosyal ve Kültürel Tesisler

İstinye Üniversitesi – Sıralama

Üniversite İstinye Üniversitesi
Konum Türkiye
Dünya Sıralaması 7444
Ülke Sıralaması 140
Resmi Web Sitesi istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesi Yabancı Öğrenci Başvuru

Global Academia olarak Yabancı Uyruklu Öğrencilere İstinye Üniversitesi için indirimli ücretler ve özel fiyatlar ile kabulünüzü 100% garantili bir şekilde sağlıyoruz!

Seçmiş olduğunuz İstinye Üniversitesi başvuruları sürecinizi tamamını takip ediyoruz, eğer gerekiyorsa öğrenci vizesi almanıza yardımcı oluyoruz, evrakınızı teslim ediyoruz – ve konaklamanızı planlıyoruz.

 • Yabancı Uyruklu Öğrencilere %75’e varan Burs İmkanları

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstinye Üniversitesi ’nin resmi temsilcisi olarak, öğrencilerimize %75’e varan Burs İmkanları ve özel burs ve indirimli fiyatlardan yararlanması sağlıyoruz. Yabancı Öğrenci Bursu için listelenen bursları almak için ek bir belge / zorunluluk yoktur. Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstinye Üniversitesi ‘nde indirimli fiyatlar ile kabulünüzü başvuru formunu doldurduktan sonra hemen sağlayabiliriz!

 • Güncellenmiş Veriler

Üniversitelerin ve bölümlerin güncellenmiş fiyatlarını bulmak çok önemlidir. Doğru başvuru süresi, yabancı uyruklu öğrenci ücretleri hakkında bilgi sahibi olmanız çok önemlidir.

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstinye Üniversitesi ile ilgili tüm bilgiler günceldir. İnternetteki yanlıl bilgiler yanlış anlamalara neden olur ve kayıt sırasında sorunlara yol açar. Global Academia olarak, güncellenmiş veriler sunmaya ve doğru şekilde bilgilendirilmeye odaklanıyoruz.

 • Belge hazırlama

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstinye Üniversitesi kabullerinizde sorunsuz bir süreç ile ilerlemek istemiyorsanız, belgeleriniz doğru ve eksiksiz olmalıdır. Belgelerinizi başvuru formuna yükledikten sonra danışmanlarımız yabancı uyruklu başvuru belgelerinizi kontrol edip ve eğer eksiklik varsa size geri dönüş sağlayacaktırlar.

 • Çok Yüksek Kabul Oranı

1987’den günümüze Türkiye’de Üniversite okumak isteyen Yabancı Uyruklu Öğrenciler ile ilgileniyoruz. Kabul oranımız % 99,8’dir. Bu oran 13.400’den fazla öğrencinin Türkiye’de eğitim almak için Global Academia’yı seçmiş olduğunun bir kanıtıdır.

 • Hızlı Kabuller

Yabancı Uyruklu öğrencilerin en çok merak ettiklerinden biride kabul sürecidir.
Özellikle en çok seçilen / en popüler departmanlarda kabul süreci çok uzun sürebilir. Seçmiş olduğunuz bölüm İstinye Üniversitesi yabancı öğrenciler tarafından çok tercih edilen bir bölüm olsada, Global Academia kabul sürecinizi çok hızlandıracaktır. Sadece Türkiye’deki üniversiteler üzerinde çalışan bir danışmanlık şirketi olarak sizi Türkiye’deki üniversitelerimize kabul ettirmek bizim işimiz!

 • Doğru üniversiteyi seçmek

Türkiye’de seçim yapabileceğiniz çok sayıda üniversite var. Bu biraz kafa karıştırıcı olabilir. Türkiye’de yabancı uyruklu öğrenci / YÖS öğrencisi olarak kriter ve ihtiyaçlarınıza uygun üniversiteyi seçmenize yardımcı olacağız. Yabancı Uyruklu Öğrenci olarak tercihiniz İstinye Üniversitesi ise, kabulünüzü sağlamak için buradayız.

 • Zaman kazanın

Yabancı Uyruklu Öğrenciler hakkında İstinye Üniversitesi ve bir çok üniversiteyi resmi olarak temsil ediyoruz. Üniversitelerle yakın ilişkilerimiz nedeniyle kabul prosedürünüz hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Türkiye’deki üniversitelere kabulünüz hızlı olmakla kalmayacak, aynı zamanda İstinye Üniversitesi yabancı uyruklu öğrenci burslarından ve indirimli ücretlerden de faydalanacaksınız.

 • Konaklama Planlaması

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstinye Üniversitesi bölümüne kabul edildikten sonra, mümkün olan en iyi ve en uygun konaklama seçeneğini – yurt ve va ev -bulmanıza yardımcı olacağız. Türkiye’deki eğitiminiz boyunca kendinizi rahat hissetmeniz için buradayız.

 • Öğrenci Vizesi Desteği

Global Academia, Türkiye (ve Almanya) merkezli ve 1986 yılından beri öğrencileri destekleyen bir şirket olduğu için, öğrencilerimizin öğrenci vizesini % 100 sorunsuz bir şekilde alabilmeleri için ne yapılması gerektiğini tam olarak biliyoruz.

Ekstra hizmetlerimiz:

 • Sağlık Sigortası Desteği
 • Belge Tercümeleri
 • Diploma Denklik İşlemleri
 • Tercümanlık ve Noter Hizmetleri

ort

 • Document Translations
 • Certification Equivalency

Istinye University Faculties

İstinye Üniversitesi Fakülteleri

FAKÜLTELER

 • Tıp Fakültesi
 • Eczacılık Fakültesi
 • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Fen Edebiyat Fakültesi
 • Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Meslek Yüksekokulu (Türkçe)
 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (Türkçe)
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü
 • Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yabancı Öğrenci Burs Olanakları – İstinye Üniversitesi

Evet! İstinye Üniversitesi’nde burs almak mümkündür. Burs başvurularında okula kayıt olduktan sonra okurken kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Global Academia olarak size eğitim ücretleri için de indirim yapacağız.

İstinye Üniversitesi Yabancı Öğrenci Ücretleri

BÖLÜM EĞİTİM DİLİ SEVİYE SÜRE YILLIK ÜCRET GLOBAL ACADEMIA
İNDİRİMİ İLE
TIP TÜRKÇE LİSANS 6 19440 $ 19440 $
TIP (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 6 21600 $ 21600 $
DİŞ HEKİMLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 5 18360 $ 18360 $
ECZACILIK (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 5 10800 $ 10800 $
ECZACILIK TÜRKÇE LİSANS 5 11880 $ 11880 $
BESLENME VE DİYETETİK TÜRKÇE LİSANS 4 4860 $ 4860 $
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 5400 $ 5400 $
BİYOENFORMATİK VE GENETİK (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 5400 $ 5400 $
BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 5400 $ 5400 $
ÇOCUK GELİŞİMİ TÜRKÇE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
DİJİTAL OYUN TASARIMI (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 4860 $ 4860 $
DİL VE KONUŞMA TERAPİSİ TÜRKÇE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
EBELİK TÜRKÇE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
EKONOMİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 5400 $ 5400 $
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 5400 $ 5400 $
FELSEFE TÜRKÇE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON TÜRKÇE LİSANS 4 4860 $ 4860 $
FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 4860 $ 4860 $
GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI TÜRKÇE LİSANS 4 4860 $ 4860 $
GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 4860 $ 4860 $
GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI TÜRKÇE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK TÜRKÇE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
HEMŞİRELİK TÜRKÇE LİSANS 4 4860 $ 4860 $
HEMŞİRELİK (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 4860 $ 4860 $
İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI TÜRKÇE LİSANS 4 5400 $ 5400 $
İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
İNGİLİZCE MÜTERCİM TERCÜMANLIK (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 5400 $ 5400 $
İŞLETME (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
KİMYA (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 5400 $ 5400 $
MATEMATİK (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
MİMARLIK TÜRKÇE LİSANS 4 5400 $ 5400 $
MİMARLIK (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 5400 $ 5400 $
MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
ODYOLOJİ TÜRKÇE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
PSİKOLOJİ TÜRKÇE LİSANS 4 4860 $ 4860 $
PSİKOLOJİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 5400 $ 5400 $
RADYO TELEVİZYON VE SİNEMA (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
SAĞLIK YÖNETİMİ TÜRKÇE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ TÜRKÇE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
SOSYAL HİZMET TÜRKÇE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
SOSYOLOJİ (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI TÜRKÇE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
ULUSLARARASI İLİŞKİLER (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
ULUSLARARASI TİCARET VE İŞLETMECİLİK (İNGİLİZCE) İNGİLİZCE LİSANS 4 4320 $ 4320 $
YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ TÜRKÇE LİSANS 4 5400 $ 5400 $

 

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURU FORMU

Kişisel Bilgiler


Kişisel BilgilerÜniversite ve Bölüm Şeçimi


DÖKÜMANLARINIZI YÜKLEYİNİZ


MESAJINIZ