Altinbas University

KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ

Konum: Konya, Türkiye | Tür: Vakıf Üniversitesi

KTO Karatay hakkında

Bölümler ve Ücretler

Fotoğraf & Videolar

Başvuru Formu

KTO Karatay Üniversitesi hakkında

KTO Karatay Üniversitesi, 2009 yılında Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından kurulmuştur.

Konya Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından 2009 yılında kurulan KTO Karatay Üniversitesi, 77.137 m2 kapalı alana ve 8.522 m2’si açık olmak üzere toplam 43.745 m2 açık alana sahiptir.

2010 yılında KTO Karatay Üniversitesi eğitimine 3 fakülte ile başlamıştır ve bugün 6 fakülte, 3 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu ve 3 önlisans, lisans ve yüksek lisans eğitimi vermektedir. 2018-2019 akademik yılında üniversite öğrencilerinin toplam sayısı 8.500’dür.

KTO Karatay Üniversitesi hakkında

KTO Karatay Üniversitesi, Conya Ticaret Odası Üniversitesi’dir. Bu amaçla öğrencilerimiz endüstriyel ve ticari dünyayla bağlantılı eğitim alırlar. Eğitim süresi boyunca stajlarını tamamlayan KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri, gerekli sektörel niteliklere sahip bireyler olarak eğitimlerini tamamlarlar. Üniversitemizin amacı, mezunlara kurdukları ve çalıştıkları sektörle ilgili temel verilerle ve kurumun taleplerini karşılayabilen yetiştirmektir.

öğrencilerin eğitim alanlarıyla ilgili teknik ve sektörel ekipmanlarını edinmeleri. Bununla birlikte, KTO Karatay Üniversitesi’nin amacı öncelikle bölgenin sanayi ve ticaret sorunlarını çözmek, eğitim almış, bulunması kolay öğrencileri eğitmek ve daha sonra ulusal ve uluslararası bir üniversite olmak için eğitim ve araştırma yapmaktır.

Geleneklerden geleceğe uzanan KTO Karatay Üniversitesi, iş dünyası üniversitesi olarak başladı ve kuruluşu 1251 yılına kadar uzanıyor; eğitim, bilimsel ve kültürel geçmişimizin amblemi olan Karatay Medresesi’nin bugünkü ruhu oldu. Geçmişten geleceğe taşınan Karatay Medresesi ruhu ile yolculuğuna devam eden KTO Karatay Üniversitesi, tüm insanlığa fayda sağlayan, uluslararası teori ve uygulamada güçlü bir üne sahip, bilimsel faaliyetleri ile yerli ve yabancı akademik dünyalarla işbirliği yapar. Topraklarına ve çevresine ışık tutmaya devam ediyor.

Çalışma faaliyetlerine büyük önem veren KTO Karatay Üniversitesi, toplumun fiziksel, finansal, sosyal ve politik sistemini dikkate alan kaliteli çalışmalar üretir.

KTO Karatay Üniversitesi Türk Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (CTO KAR-DİL) Yükseköğretim kurumlarının amacı, yabancı uyruklu öğrenciler için Türkçe öğretimi incelemek, yabancılara Türkçe öğretmek ve öğretim elemanlarının Türkiye’den yabancı ülkelere eğitilmesini sağlamaktır. , gerekli dokümantasyon ve materyal.

KTO Karatay Üniversitesi Liderlik ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi, bugün acil olarak ihtiyaç duyulan liderlik ve girişimcilik boşluğunu doldurmak, teori ve tecrübeyi öğrencilerle karıştırmak, araştırma yapmak, akademik çalışmalar yürütmek ve akademiye katkıda bulunmak amacıyla kuruldu.

Karatay Teknoloji Transfer Ofisi (Karatay TTO), kamu ve özel sektörle ilgili Ar-Ge ve yeniliklerle işbirliği yapmak ve tanıtmak, fikri mülkiyetle ilgili bilgi ve yeniliği korumak ve uygulamak için KTO Karatay Üniversitesi ile işbirliği yapmaktadır.

2016 yılında eski yayıncılık ve prodüksiyon topluluğumuzu temsil etmek üzere KTO Karatay Üniversitesi Yayıncılık ve Ekonomik Üretim Girişimi (KARYAY) kuruldu. KTO Karatay Üniversitesi kültürümüzü canlı tutar ve KARYAY aracılığıyla bize ait olan şeyleri vurgular, görkemli tarihimizi ve kültürel zenginliğimizi Selçuklu’dan günümüze taşır.

KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, öğrenenlerine yetenekli eğitim fırsatları sunarak, onlara kariyer sağlayarak ve ilerleyen bilim ve teknolojiyle birlikte eğitim programlarını koordine ederek çalışanlarına yüksek düzeyde bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlamaktadır. KARSEM, kuruluşların ve insanların eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilecek yetenekli bir profesyonel kadroya sahiptir ve özellikle sosyal olarak duyarlı eğitim sağlamayı amaçlayan bir operasyonel yaklaşım benimsemiştir.

MİSYON

Eğitim dünyasının köklü amblemi olan KTO Karatay Üniversitesi, Karatay Medresesi’nin tarihsel görevinin de öngördüğü gibi, insanlığın geleceğini oluşturacak kilometre taşlarına ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor. KTO Karatay Üniversitesi, yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde tüm insanlığa fayda sağlayan, hem pratikte hem de felsefede güçlü olan ve ülkemizde sosyal ve ekonomik büyümede önemli rol oynayacak insanları yetiştirme sorumluluğuna sahip bir köşetaşı üniversitesidir.

VİZYON

KTO Karatay Üniversitesi, Karatay Medresesi’nin 20. Yıldönümü, 2051’den önce dünya çapında bir üniversite olma hayali.

DEĞERLER

 • Uzun bir geleneğe sahip olmak
 • Ekonomik eğilimleri ve teknolojileri yakından izleme
 • Tüm ortaklar için kurumsal yönetim kültürünü benimsemek
 • Tüm operasyonlarına açıklık ve sorumluluk getirmek.
 • Sosyal ilkelere güvenmek
 • Araştırmanın evrenselliğine güvenmek
 • Entelektüel kaynakları örgütsel çerçeve düşünen bir varlık olarak görmek
 • Kalite gelişimini kavram olarak benimser.
 • Çevresel ve sosyal olarak duyarlı
 • İnsan odaklı bir üniversite olmak

KTO Karatay Üniversitesi Yabancı Öğrenciler için Kampüs Hayatı

KTO Karatay Üniversitesi’nin, yabancı öğrenciler için iki kadın ve bir erkek konukevi bulunmaktadır. Yurtlar üniversiteden birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Bütçenize bağlı olarak tek, çift veya dört kişilik odalarda kalabilirsiniz.

Kadın konukevindeki tek bir alan için yıllık ücret 3075 $, ikiz bir alan için yıllık ücret 1676 $ ve bir dörtlü için yıllık ücret 1292 $ ‘dır.

Dörtlü alan için yıllık maliyet erkek öğrenciler için 1222 $ ve tek bir kişi için yıllık 2794 $ ücrettir.

Bu tür ödemeler arasında her sabah kahve, kararlaştırılan sınırlar dahilinde elektrik, su ve internet faturaları yer alır. Ödemeler taksit olarak yapılabilir.

KTO Karatay Üniversitesi Sıralaması

Üniversite KTO Karatay Üniversitesi
Konum Türkiye
Dünya Sıralaması 6389
Ülke Sıralaması 122
Web Sitesi karatay.edu.tr

KTO Karatay Üniversitesi Yabancı Öğrenci Başvuru

Global Academia olarak Yabancı Uyruklu Öğrencilere KTO Karatay Üniversitesi için indirimli ücretler ve özel fiyatlar ile kabulünüzü 100% garantili bir şekilde sağlıyoruz!

Seçmiş olduğunuz KTO Karatay Üniversitesi başvuruları sürecinizi tamamını takip ediyoruz, eğer gerekiyorsa öğrenci vizesi almanıza yardımcı oluyoruz, evrakınızı teslim ediyoruz – ve konaklamanızı planlıyoruz.

 • Yabancı Uyruklu Öğrencilere %75’e varan Burs İmkanları

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için KTO Karatay Üniversitesi ’nin resmi temsilcisi olarak, öğrencilerimize %75’e varan Burs İmkanları ve özel burs ve indirimli fiyatlardan yararlanması sağlıyoruz. Yabancı Öğrenci Bursu için listelenen bursları almak için ek bir belge / zorunluluk yoktur. Yabancı Uyruklu Öğrenciler için KTO Karatay Üniversitesi ‘nde indirimli fiyatlar ile kabulünüzü başvuru formunu doldurduktan sonra hemen sağlayabiliriz!

 • Güncellenmiş Veriler

Üniversitelerin ve bölümlerin güncellenmiş fiyatlarını bulmak çok önemlidir. Doğru başvuru süresi, yabancı uyruklu öğrenci ücretleri hakkında bilgi sahibi olmanız çok önemlidir.

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için KTO Karatay Üniversitesi ile ilgili tüm bilgiler günceldir. İnternetteki yanlıl bilgiler yanlış anlamalara neden olur ve kayıt sırasında sorunlara yol açar. Global Academia olarak, güncellenmiş veriler sunmaya ve doğru şekilde bilgilendirilmeye odaklanıyoruz.

 • Belge hazırlama

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için KTO Karatay Üniversitesi kabullerinizde sorunsuz bir süreç ile ilerlemek istemiyorsanız, belgeleriniz doğru ve eksiksiz olmalıdır. Belgelerinizi başvuru formuna yükledikten sonra danışmanlarımız yabancı uyruklu başvuru belgelerinizi kontrol edip ve eğer eksiklik varsa size geri dönüş sağlayacaktırlar.

 • Çok Yüksek Kabul Oranı

1987’den günümüze Türkiye’de Üniversite okumak isteyen Yabancı Uyruklu Öğrenciler ile ilgileniyoruz. Kabul oranımız % 99,8’dir. Bu oran 13.400’den fazla öğrencinin Türkiye’de eğitim almak için Global Academia’yı seçmiş olduğunun bir kanıtıdır.

 • Hızlı Kabuller

Yabancı Uyruklu öğrencilerin en çok merak ettiklerinden biride kabul sürecidir.
Özellikle en çok seçilen / en popüler departmanlarda kabul süreci çok uzun sürebilir. Seçmiş olduğunuz bölüm KTO Karatay Üniversitesi yabancı öğrenciler tarafından çok tercih edilen bir bölüm olsada, Global Academia kabul sürecinizi çok hızlandıracaktır. Sadece Türkiye’deki üniversiteler üzerinde çalışan bir danışmanlık şirketi olarak sizi Türkiye’deki üniversitelerimize kabul ettirmek bizim işimiz!

 • Doğru üniversiteyi seçmek

Türkiye’de seçim yapabileceğiniz çok sayıda üniversite var. Bu biraz kafa karıştırıcı olabilir. Türkiye’de yabancı uyruklu öğrenci / YÖS öğrencisi olarak kriter ve ihtiyaçlarınıza uygun üniversiteyi seçmenize yardımcı olacağız. Yabancı Uyruklu Öğrenci olarak tercihiniz KTO Karatay Üniversitesi ise, kabulünüzü sağlamak için buradayız.

 • Zaman kazanın

Yabancı Uyruklu Öğrenciler hakkında KTO Karatay Üniversitesi ve bir çok üniversiteyi resmi olarak temsil ediyoruz. Üniversitelerle yakın ilişkilerimiz nedeniyle kabul prosedürünüz hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Türkiye’deki üniversitelere kabulünüz hızlı olmakla kalmayacak, aynı zamanda KTO Karatay Üniversitesi yabancı uyruklu öğrenci burslarından ve indirimli ücretlerden de faydalanacaksınız.

 • Konaklama Planlaması

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için KTO Karatay Üniversitesi bölümüne kabul edildikten sonra, mümkün olan en iyi ve en uygun konaklama seçeneğini – yurt ve va ev -bulmanıza yardımcı olacağız. Türkiye’deki eğitiminiz boyunca kendinizi rahat hissetmeniz için buradayız.

 • Öğrenci Vizesi Desteği

Global Academia, Türkiye (ve Almanya) merkezli ve 1986 yılından beri öğrencileri destekleyen bir şirket olduğu için, öğrencilerimizin öğrenci vizesini % 100 sorunsuz bir şekilde alabilmeleri için ne yapılması gerektiğini tam olarak biliyoruz.

Ekstra hizmetlerimiz:

 • Sağlık Sigortası Desteği
 • Belge Tercümeleri
 • Sertifika Eşdeğerliği

KTO Karatay Üniversitesi Fakülteleri

 • Hukuk Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
 • Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi
 • Tıp Fakültesi
 • Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
 • Tıp Bilimleri Akademisi

KTO Karatay Üniversitesi Yabancı Öğrenci Bursları

KTO Karatay Üniversitesi Yabancı Öğrenci Bursu – Türkiye’nin Konya kentinde bulunan KTO Karatay Üniversitesi, tüm nitelikli uluslararası lisans başvuruları için herhangi bir lisans programlarında burslar vermektedir.
Global Academia olarak aşağıdaki başvuru formunu doldurarak doğrudan minimum % 25 oranında burslardan faydalanacaksınız.

KTO Karatay Üniversitesi – Yabancı Öğrenci Fiyatları

BÖLÜM EĞİTİM DİLİ SEVİYE SÜRE YILLIK ÜCRET GLOBAL ACADEMIA
İNDİRİMİ İLE
HUKUK TÜRKÇE LİSANS 4 $7.840,37 $5.880,27
TIP FAKÜLTESİ TÜRKÇE LİSANS 6 $14,814,81 $11.111
PİLOTAJ TÜRKÇE LİSANS 4 $11.111 $8.333,25
İŞLETME TÜRKÇE LİSANS 4 $5.555,55 $2.777,77
ULUSLARARASI TİCARET VE LOJİSTİK TÜRKÇE LİSANS 4 $5.555,55 $2.777,77
SİGORTACILIK VE SOSYAL GÜVENLİK TÜRKÇE LİSANS 4 $5.555,55 $2.777,77
ENERJİ YÖNETİMİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.555,55 $2.777,77
İSLAM İKTİSADI VE FİNANS TÜRKÇE LİSANS 4 $5.555,55 $2.777,77
SOSYAL HİZMET TÜRKÇE LİSANS 4 $5.555,55 $2.777,77
PSİKOLOJİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.555,55 $4.466,66
SOSYOLOJİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.555,55 $2.777,77
TARİH TÜRKÇE LİSANS 4 $5.555,55 $2.777,77
İLETİŞİM VE TASARIMI TÜRKÇE LİSANS 4 $5.555,55 $2.777,77
ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ TÜRKÇE (%30 İNGİLİZCE) LİSANS 4 $7.870,37 $3.935,17
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ TÜRKÇE (%30 İNGİLİZCE) LİSANS 4 $7.870,37 $3.935,17
MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ TÜRKÇE (%30 İNGİLİZCE) LİSANS 4 $7.870,37 $3.935,17
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ TÜRKÇE (%30 İNGİLİZCE) LİSANS 4 $7.870,37 $3.935,17
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ TÜRKÇE (%30 İNGİLİZCE) LİSANS 4 $7.870,37 $3.935,17
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ TÜRKÇE (%30 İNGİLİZCE) LİSANS 4 $7.870,37 $3.935,17
İÇ MİMARLIK TÜRKÇE LİSANS 4 $7.870,37 $3.935,17
MİMARLIK TÜRKÇE LİSANS 4 $7.870,37 $3.935,17
GRAFİK TASARIM TÜRKÇE LİSANS 4 $7.870,37 $3.935,17
GELENEKSEL TÜRK SANATLARI TÜRKÇE LİSANS 4 $7.870,37 $3.935,17
ARAPÇA MÜTERCİM TERCÜMANLIK TÜRKÇE LİSANS 4 $5.555,55 $2.777,77
İNGİLİZCE MÜTERCİM TERCÜMANLIK TÜRKÇE LİSANS 4 $5.555,55 $2.777,77
ÇOCUK GELİŞİMİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.092,59 $2.546,29
HEMŞİRELİK TÜRKÇE LİSANS 4 $5.092,59 $2.546,29
ODYOLOJİ TÜRKÇE LİSANS 4 $5.092,59 $2.546,29
BESLENME VE DİYETETİK TÜRKÇE LİSANS 4 $5.092,59 $2.546,29
EBELİK TÜRKÇE LİSANS 4 $5.092,59 $2.546,29

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURU FORMU

Kişisel Bilgiler


Kişisel BilgilerÜniversite ve Bölüm Şeçimi


DÖKÜMANLARINIZI YÜKLEYİNİZ


MESAJINIZ