Altinbas University

İSTANBUL TOPKAPI ÜNİVERSİTESİ

Hakkında

Bölümler & Ücretler

Fotoğraflar & Video

Başvuru Formu

İstanbul Topkapı Üniversitesi Yabancı Öğrenci

İstanbul Topkapı Üniversitesi, Eski adıyla ‘Istanbul Ayvansaray Üniversitesi’ Bakanlar Kurulu’nca Vakıf Meslek Yüksekokulu olarak Plato Meslek Yüksekokulu adıyla kurulmuştur.

Istanbul Topkapı Üniversitesi yabancı uyruklu öğrencilere toplam 31 lisans bölümü ve 59 ön-lisans programları sunmaktadır. Aktif olarak 19 yüksek lisans programı sunulmaktadır. Üniversitenin bünyesinde Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İktisadi, idari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Plato Meslek Yüksekokulu’nu bulundurmaktadır

Istanbul Topkapı Üniversitesi’nin toplam olarak Kazlıçeşme – Balat – Yenibosna ve Şişli Yerleşkesi olmak ile birlikte 4 yerleşkesi vardır. 7430+ mezunu ile birlikte Istanbul Topkapı Üniversitesi yabancı uyruklu öğrenciler tarafından günden güne popülarite kazanmaktadır. Yabancı Uyruklu Öğrencilere özel indirim ve burslar sunan bu üniversiteye sizde başvurunuzu hemen başlatın ve kabullerinizi hemen alın!

Neden Yabancı Uyruklu öğrenci olarak İstanbul Topkapı Üniversitesi?

 • Yabancı Uyruklu öğrenci olarak Istanbul Topkapı Üniversitesi’ni seçmeniz için bir çok neden bulunmaktadır. Sizin için en iyi nedenleri listeliyoruz:
 • Eğitim Ücretleri – ve Yabancı Uyruklu Öğrencilere Burs olanakları (Özel İndirimler)
 • Global Academia indirimi ile birlikte yıllık eğitim ücreti eğitim dili Türkçe olan bölümlerde 1500 USD – ve İngilizce eğitimi olan bölümlerde yıllık eğitim ücreti 2000 USD olacaktır. (Normalde yıllık eğitim ücretleri 5000 USD’dır)
 • Bölüm Çeşitliliği – İstanbul Topkapı Üniversitesi’nde yabancı öğrencilerin tercih edebileceği bir çok bölüm yer almaktadır.
 • Üniversite’nin konumu – Topkapı Üniversitesi yerleşkelerine ulaşım çok kolaydır ve şehrin merkezinde yer almaktadır.
 • Kabul Oranımız – Global Academia ile İstanbul Topkapı Üniversitesi’ne yapacağınız tüm başvurularda kabul oranınız çok yüksek olacaktır.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Fakülteleri

FAKÜLTELER

 • Güzel Sanatlar, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Spor Bilimleri Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi

İstanbul Topkapı Üniversitesi – Sıralaması

Üniversite Adı İstanbul Topkapı Üniversitesi
Konum İstanbul – Türkiye
Dünya Sıralaması 6878
Ülke Sıralaması 146
Web Sitesi topkapi.edu.tr

Istanbul Topkapı Üniversitesi Yabancı Öğrenci Başvuru

İstanbul Topkapı Üniversitesi – Yabancı Öğrenci Başvuru

Global Academia olarak Yabancı Uyruklu Öğrencilere İstanbul Topkapı Üniversitesi için indirimli ücretler ve özel fiyatlar ile kabulünüzü 100% garantili bir şekilde sağlıyoruz!

Seçmiş olduğunuz Istanbul Topkapı Üniversitesi başvuruları sürecinizi tamamını takip ediyoruz, eğer gerekiyorsa öğrenci vizesi almanıza yardımcı oluyoruz, evrakınızı teslim ediyoruz – ve konaklamanızı planlıyoruz.

 • Yabancı Uyruklu Öğrencilere %75’e varan Burs İmkanları

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için Ankara Medipol Üniversitesi ’nin resmi temsilcisi olarak, öğrencilerimize %75’e varan Burs İmkanları ve özel burs ve indirimli fiyatlardan yararlanması sağlıyoruz. Yabancı Öğrenci Bursu için listelenen bursları almak için ek bir belge / zorunluluk yoktur. Yabancı Uyruklu Öğrenciler için Ankara Medipol Üniversitesi‘nde indirimli fiyatlar ile kabulünüzü başvuru formunu doldurduktan sonra hemen sağlayabiliriz!

 • Güncellenmiş Veriler

Üniversitelerin ve bölümlerin güncellenmiş fiyatlarını bulmak çok önemlidir. Doğru başvuru süresi, yabancı uyruklu öğrenci ücretleri hakkında bilgi sahibi olmanız çok önemlidir.

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Topkapı Üniversitesiile ilgili tüm bilgiler günceldir. İnternetteki yanlıl bilgiler yanlış anlamalara neden olur ve kayıt sırasında sorunlara yol açar. Global Academia olarak, güncellenmiş veriler sunmaya ve doğru şekilde bilgilendirilmeye odaklanıyoruz.

 • Belge hazırlama

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Topkapı Üniversitesi kabullerinizde sorunsuz bir süreç ile ilerlemek istemiyorsanız, belgeleriniz doğru ve eksiksiz olmalıdır. Belgelerinizi başvuru formuna yükledikten sonra danışmanlarımız yabancı uyruklu başvuru belgelerinizi kontrol edip ve eğer eksiklik varsa size geri dönüş sağlayacaktırlar.

 • Çok Yüksek Kabul Oranı

1987’den günümüze Türkiye’de Üniversite okumak isteyen Yabancı Uyruklu Öğrenciler ile ilgileniyoruz. Kabul oranımız % 99,8’dir. Bu oran 13.400’den fazla öğrencinin Türkiye’de eğitim almak için Global Academia’yı seçmiş olduğunun bir kanıtıdır.

 • Hızlı Kabuller

Yabancı Uyruklu öğrencilerin en çok merak ettiklerinden biride kabul sürecidir.
Özellikle en çok seçilen / en popüler departmanlarda kabul süreci çok uzun sürebilir. Seçmiş olduğunuz bölüm İstanbul Medipol Üniversitesi yabancı öğrenciler tarafından çok tercih edilen bir bölüm olsada, Global Academia kabul sürecinizi çok hızlandıracaktır. Sadece Türkiye’deki üniversiteler üzerinde çalışan bir danışmanlık şirketi olarak sizi Türkiye’deki üniversitelerimize kabul ettirmek bizim işimiz!

 • Doğru üniversiteyi seçmek

Türkiye’de seçim yapabileceğiniz çok sayıda üniversite var. Bu biraz kafa karıştırıcı olabilir. Türkiye’de yabancı uyruklu öğrenci / YÖS öğrencisi olarak kriter ve ihtiyaçlarınıza uygun üniversiteyi seçmenize yardımcı olacağız. Yabancı Uyruklu Öğrenci olarak tercihiniz İstanbul Topkapı Üniversitesiise, kabulünüzü sağlamak için buradayız.

 • Zaman kazanın

Yabancı Uyruklu Öğrenciler hakkında İstanbul Topkapı Üniversitesive bir çok üniversiteyi resmi olarak temsil ediyoruz. Üniversitelerle yakın ilişkilerimiz nedeniyle kabul prosedürünüz hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Türkiye’deki üniversitelere kabulünüz hızlı olmakla kalmayacak, aynı zamanda İstanbul Topkapı Üniversitesiyabancı uyruklu öğrenci burslarından ve indirimli ücretlerden de faydalanacaksınız.

 • Konaklama Planlaması

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için İstanbul Topkapı Üniversitesibölümüne kabul edildikten sonra, mümkün olan en iyi ve en uygun konaklama seçeneğini – yurt ve va ev -bulmanıza yardımcı olacağız. Türkiye’deki eğitiminiz boyunca kendinizi rahat hissetmeniz için buradayız.

 • Öğrenci Vizesi Desteği

Global Academia, Türkiye (ve Almanya) merkezli ve 1986 yılından beri öğrencileri destekleyen bir şirket olduğu için, öğrencilerimizin öğrenci vizesini % 100 sorunsuz bir şekilde alabilmeleri için ne yapılması gerektiğini tam olarak biliyoruz.

Ekstra hizmetlerimiz:

 • Sağlık Sigortası Desteği
 • Belge Tercümeleri
 • Diploma Denklik İşlemleri
 • Tercümanlık ve Noter Hizmetleri

Yabancı Öğrencilere İstanbul Topkapı Üniversitesi Burs

Evet! İstanbul Topkapı Üniversitesi’nde yabancı öğrenci olarak burs almak mümkündür. İstanbul Topkapı Üniversitesi Yabancı Öğrenci Burs başvurusu için aşağıdaki başvuru formunu doldurunuz. Global Academia olarak size eğitim ücretleri için minimum %50 burs sağlıyoruz! Öğrencilerimize Türkçe bölümlerin yıllık ücreti 1500 USD / İngilizce Eğitim dili olan bölümler ise 2000 USD olacaktır.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Yabancı Öğrenci Ücretleri

BÖLÜM EĞİTİM DİLİ PROGRAM TÜRÜ SÜRE YILLIK ÜCRET GLOBAL ACADEMIA İNDİRİMİ İLE
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
ÇİZGİ FİLM VE ANİMASYON  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
GRAFİK TASARIM  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
MİMARLIK  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
TİYATRO  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
RESİM  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
DİJİTAL OYUN TASARIMI  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
HAVACILIK YÖNETİMİ  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI  İNGİLİZCE LİSANS 4 5000 $ 2000 $
PSİKOLOJİ  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
PSİKOLOJİ  İNGİLİZCE LİSANS 4 5000 $ 2000 $
SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER  İNGİLİZCE LİSANS 4 5000 $ 2000 $
TARİH  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
YENİ MEDYA İLETİŞİMİ  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
EKONOMİ  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
EKONOMİ (İNG.)  İNGİLİZCE LİSANS 4 5000 $ 2000 $
YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ  İNGİLİZCE LİSANS 4 5000 $ 2000 $
İŞLETME YÖNETİMİ  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
ULUSLARARASI TİCARET VE İŞLETME  TÜRKÇE LİSANS 4 5000 $ 1500 $
ÖN – LİSANS BÖLÜMLERİ  TÜRKÇE ÖN LİSANS 2 2500 $ 1250 $
YÜKSEK LİSANS – TEZLİ BÖLÜMLER  TÜRKÇE YÜKSEK LİSANS 2 5000 $ 2500 $
YÜKSEK LİSANS – TEZSİZ BÖLÜMLER  TÜRKÇE YÜKSEK LİSANS 2 5000 $ 2000 $

ISTANBUL TOPKAPI ÜNİVERSİTESİ
YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BAŞVURU FORMU

Kişisel Bilgiler


Kişisel BilgilerÜniversite ve Bölüm Şeçimi


DÖKÜMANLARINIZI YÜKLEYİNİZ


MESAJINIZ