Yabancı Diploma TercümeYabancı Diploma Tercüme

Yabancı Diploma Tercüme

Yabancı Diploma Tercüme hizmetleri yurtdışında lise, lisans ve ya yüksek lisans eğitimlerini tamamlamış olan öğrencilerin diplomalarını doğru ve noter onaylı tercüme edilmesi için tasarlanmıştır. Yabancı Diploma Tercüme Talep Formu‘nu doldurarak rahatlıkla tercümelerinizi yaptırabilirsiniz.

Yabancı uyruklu öğrencilerin eğitimlerini Türkiye’de devam ettirebilmeleri için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nda denklik işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Yabancı Öğrencilerin Denklik ve ya Yatay Geçiş işlemlerini gerçekleştirebilmek için,  diploma ve karnelerinin noter onaylı tercümeleri gerekmektedir.

YÖS sınavına ve ya Türkiye’deki vakıf üniversitelerine başvuru yapacak olan öğrenciler Yabancı Diploma Tercüme işlemlerini noter onaylı çeviri yaptırmak zorundadırlar.

Yurtdışından Türkiye’ye üniversite okuma konusunda deneyimli Almanca diline hakim kadromuz diploma ve transkript (karne) çevirilerinizde nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmektedirler. Doğru bir çeviri yapılmasına dikkat etmektedirler.