Yabancı Öğrenciler için Vakıf Üniversiteleri

Yabancı öğrenciler için Türkiye’deki vakıf üniversitelerinde okumak, sınavsız bir seçenektir. Her yıl vakıf üniversiteleri belli bir oranda yabancı öğrenci kontenjanları açmaktadırlar. Siz de Global Academia aracılığı ile özel burslar ve indirimlerden faydalanmak istiyorsanız aşağıda ki ‘Başvur!’ butonuna tıklayarak başvuru yapabilir, %75’e varan burs imkanı kazanabilirsiniz.

Sınavsız Yabancı Öğrenci Kabul Eden Vakıf Üniversiteleri

Yabancı öğrenciler Türkiye’de sınavsız üniversite okuyabilirler. Sınavsız yabancı öğrenci kabul eden üniversiteler vakıf üniversiteleridir. Halk dilinde ‘özel üniversite’ diye tanılandırılan üniversitelerde yabancı uyruklu öğrenciler için özel kontenjanlar ayrılmaktadır. Yabancı Öğrenci Sınavına girmeden eğitim alabilecekleri toplam 76 üniversite vardır.

Yabancı uyruklu öğrenci sınavı olarak bilinen YÖS sınavı devlet üniversitelerinde okumak için gereklidir. Sınavsız Yabancı Öğrenci kabul eden üniversiteler vakıf üniversitelerdir.

Vakıf üniversitelerine başvuru yapacak olan öğrenciler YÖS sınavına gerek duymamaktadırlar. Önemli olan başvuru tarihlerine dikkat etmek ve kontenjanları takip etmektir.

__
Sınavsız Türkiye’de yabancı uyruklu öğrenci olarak üniversite okumak istiyorsanız,
ve kontenjan sorularına takılmak istemiyorsanız aşağıdaki Hemen bilgi Al butonuna tıklayarak danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz!

Sizde bir yabancı öğrencisiniz ve sınavsız Türkiye’de üniversite okumak istiyorsanız lise mezuniyetinizin olması gerekmektedir.

Lise Diploması ile Türkiye’de üniversite okumak

Yabancı öğrencilerin Türkiye’de okuyabilmesi için, tüm dünyada olduğu gibi bir lise diplomalarına ihtiyaçları vardır.

Aşağıda görmüş olduğunuz tabelada ülkeye göre listelenmiş lise diploma çeşidi yer almaktadır.

Yabancı Öğrenci Vakıf Üniversiteleri Listesi

Ankara Medipol Üniversitesi

Ankara, Türkiye