How can we help you?

yabancı öğrenci nasıl başvuru

How can we help you?

Nasıl başvuru yapabilirim?
Başvuru Süreçleri

Yabancı Uyruklu Öğrenci olarak Üniversitelerimize başvuru yapabilmek için aşağıdaki 6 adımı takip edin!

Üniversitelerimize başvuru yapmadan önce lütfen başvuru için gereken dökümanlarınızın hazır olduğuna dikkat edin.

1. Başvuru Formu’nu doldur

İlk olarak Yabancı Uyruklu öğrenci başvuru formunu doldurunuz – başvurmak istediğiniz bölümleri seçiniz ve dökümanlarınız yükleyiniz.

2. Danışmanın ile görüş!

Başvurunuz tarafımıza ulaştığında sizlere danışmanlarımız WhatsApp / Mail ve ya arayarak başvurunuz ve tüm süreçler hakkında bilgi verecektir. (Üniversite / Bölüm Tercihi – Kontenjan ve Ödeme Koşulları vb.)

3. Ödeme

Danışmanınız ile yapmış olduğunuz görüşmeler sonrasında üniversite harç ve kayıt ödemelerinin yapılması gerekmektedir. Ödeme esnasında danışmanlarımız size destek olacaktır.

4. Dekont Gönderme

Ödemeler yapıldıktan sonra, ödeme dekontlarını mutlaka danışmanınız ile paylaşınız. Danışmanınız ödemeniz ulaştığında sizlere bilgi verecektir.

5. Final Kabul

Ödeme üniversitenize ulaştığında, üniversite tarafından sizlere resmi kabul mektubu gönderilecektir. Bu resmi kabul mektubu ise, seçmiş olduğunuz üniversiteye kabul edildiğinizin resmi belgesidir.

6. Üniversite Kaydı

Resmi kabul mektubunuz ve diğer tüm dökümanlarınız ile birlikte, üniversitenize resmi kayıt yaptırabilirsiniz. Resmi kayıtları üniversitede yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

SORULARINIZI CEVAPLAMAYA HAZIRIZ!

Başvuru hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Global Academia, yabancı uyruklu öğrencilerin  Türkiye’deki üniversitelere başvuru ve kabul süreçlerinde yardımcı olan bir eğitim danışmanlığı / eğitim kurumudur.

Global Academia, Türkiye’deki üniversiteleri resmi olarak temsil etmektedir ve bu üniversitelerle anlaşmalıdır. Bu, öğrencilerin burs ve hızlı kabul almalarını sağlar – öğrencilerimizin garantili üniversite kabulü ve özel tekliflerden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Başvurunuza başlamak için aşağıdaki belgelere ihtiyacınız olacak:

  • Pasaport
  • Lise Transkript (Lise not dökümü)
  • Vesikalık Fotoğraf
  • Lise Diploması (mümkünse) – veya Geçici Mezuniyet Belgesi
  • Mavi Kart veya Vatandaşlıktan çıkış belgesi (gerekiyor ise)
  • (Oturum İzni Belgesi)
Üniversitelerimize tüm yıl boyunca başvuru platformumuz üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye’deki üniversitelerde genellikle iki kabul dönemi vardır.

  • Bir alım Güz Dönemi içindir.
  • İkinci alım Bahar Dönemi içindir.

Eğitim dönemleri Şubat sonu ve Eylül ayında başlar. Başlangıç tarihlerinden önce başvuru yapılması tavsiye edilir.

Global Academia’ya başvurmanın çeşitli nedenleri vardır:

İndirimli Ücretler / Özel Burslu Ücretler
Öğrenciler, kabullerinde Global Academia ile başvuru yapıldığında indirimli ücret alırlar. (Bölüme göre %75’e varan burs).

Hızlı ve Garantili Kabul
Üniversitelerimizle günlük olarak iletişim halindeyiz ve başvuru sahiplerimize çok hızlı bir şekilde teklif mektubu gönderebiliyoruz.
Sahip olduğumuz çeşitli üniversite seçenekleri nedeniyle, aradığınız bölümü bulup kaydolmanızı sağlıyoruz.

Güvenli
Tüm belgeleriniz ve kişisel bilgileriniz sadece üniversitelerle paylaşılacaktır ve başka amaçlar için kesinlikle kullanılmayacaktır.

Türkiye’ye gelmeden önce ve sonra destek
Global Academia, sadece kabul konusunda size yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda başvuru ve Türkiye’ye varış öncesi ve sonrasındaki tüm prosedürlerde size destek olur.

Bu durum her gün karşılaştığımız bir durum. Başvuru platformumuzda Türkiye’de seçebileceğiniz çok sayıda üniversite bulunmaktadır.

Üniversiteye karar veremiyorsanız gelin birlikte karar verelim! Global Academia’ da ki ekibimiz, Türkiye’deki çeşitli üniversitelerden kriterlerinize ve tercihlerinize uygun teklif mektupları hazırlayacaktır. Teklif mektuplarınızı gönderdikten sonra sizinle bir kez daha iletişime geçerek seçenekleriniz hakkında konuşabiliriz ve önerdiğimiz üniversiteler hakkında size bilgi verebiliriz.

Başvurunuzu ilettikten sonra danışmanınız sizinle iletişime geçecektir ve Türkiye’deki üniversitelerimiz hakkında size bilgi verip, kayıt süreçlerini sizin onayınız ile birlikte başlatacaktır.

Başvurunuzu gönderdikten sonra, başvurunuzu doğrudan takip edebilmemiz için doğrudan bizimle WhatsApp üzerinde iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenim ücretlerinizin, şartlı kabul mektubunuzda belirtilen üniversitenin hesabına doğrudan ödenmesi gerekmektedir. Şartlı kabul mektuplarınızı doğrudan üniversitelerden mailinize alacaksınız.

Türkiye’deki her üniversitenin farklı kabul şartları vardır. Aklınızdaki üniversitenin kabul şartları hakkında bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Evet. Başvuru belgelerinizi WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz. WhatsApp üzerinden belge gönderimini başlatmak için ekranınızın sağ köşesindeki WhatsApp logosuna tıklayın. Lütfen başvuru yaptığınızı belirtin.

Elbette bilgileriniz sadece üniversitelerle paylaşılacaktır.

Koşullu / teklif mektuplarınızı doğrudan üniversitelerden e-postanıza alacaksınız.

Belgeleriniz ve kişisel bilgileriniz sadece Türkiye’deki üniversitelerle paylaşılacak ve amacı dışında kullanılmayacaktır.
Bize güvenebilirsiniz. Belgelerinizin güvenli bir yerde olduğundan emin olabilirsiniz ve kabulünüz tamamlandıktan sonra belge ve dosyalarınız silinecektir.

Üniversiteye (aldığınız teklif mektubunda belirtilen Üniversite hesabına) depozito ödemenizi yaptıktan ve dekontunuzu bize gönderdikten sonra, birkaç gün içinde Kesin Kabul mektubu (Final Kabul mektubu) alacaksınız.

Bu mektup, üniversitenin resmi öğrencisi olduğunuzu ve vize amaçlı olarak davetiye olarak kullanılabileceğini belirtir. Kaydınızı tamamlarken lütfen Kesin Kabul Mektubunuzu yanınıza alınız.