YÖS ile Tıp okumak

 Yabancı Uyruklu olan yada çifte vatandaşlığı olan çoğu kişinin Türkiye’de tıp okuma yolu YÖS Sınavından geçiyor. YÖS ile tıp okumak LYS, YGS sınavına girip milyonlarla yarışmaktan daha cazip gelmekte ve öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır.

Tıpkı diğer Türkiye’de yapılan sınavlar gibi YÖS Sınavında ‘da belli fakültelerin belli bölümlerinin YÖS Taban Puanları ve tavan puanları bulunmaktadır. Gerçek şudur ki, hangi sınav yoluyla tıbba girerseniz girin, mümkün olabilecek en yüksek puanlarla başvurmanız gerekmektedir. Bu yabancı öğrenciler ve YÖS Sınavı içinde geçerlidir.

Vakıf üniversitelerinde tıp fakültesinde okumak istiyorsanız
bizimle iletişime geçiniz.

Koşullarınıza en uygun üniversitelerimizden kabulünüzü sağlayabiliriz!

YÖS Tıp Puanları

Her üniversitenin kendi yaptığı YÖS sınavında soru dağılımı ve puan hesaplama yöntemleri azda olsa fark etmektedir. Çoğu Üniversite birbirlerinin YÖS sınavlarını öğrenci kabul aşamasında, özellikle tıp fakülteleri için ek YÖS puanları olarak değerlendirmektedir.

Böylece öğrencinin rankingini belirleyen faktörler artmaktadır. Sınav uzmanlarımızın araştırmalarına göre YÖS taban puanları tıp ve benzeri sağlık bölümleri için YÖS Taban Puanları tablosundaki gibidir.

Örnek olarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Taban Puanları. Diğer Üniversitelerin Tıp Fakülteleri Taban Puanlarını üniversitelerin resmi sayfalarından alabilirsiniz.

Global Academia YÖS Kursları ile Tıp Fakültesine hazırlanın!

YÖS Tıp Kontenjanları sınırlıdır!

Devlet Üniversiteleri, normal üniversiteye giriş sınavıyla 400 öğrenciye kadar alabilirken, en büyük yabancı kontenjanı 20 öğrenciyi geçmemektedir. Bir çok fakültede yedek listesi bulunsa da, çoğu devlet üniversitesinde bu uygulama bulunmamaktır.

Ayrıca merkezi yerleşim sistemi olmadığı için, bir kişi bir çok devlet üniversitesinde kabul edilebilir. Bu bir çok yedeksiz fakültede boş kalan kontenjan doğurmaktadır. Bu durum birçok YÖS ile tıp okumak isteyen öğrencinin devlet fakültelerine yerleşemeyip, açıkta kalmalarına neden olmaktadır.

Vakıf Üniversitelerinde YÖS tıp kontenjanları daha geniş tutulmakla beraber, kabul şartları devlet üniversitelerinden fark göstermemektedir.

YÖS Kontenjanları için tıklayınız.

YÖS ile Tıp Okumak - YÖS Tıp

YÖS ile Tıp Okumak – YÖS Tıp

Mevcut durumdan anlaşılacağı gibi YÖS tüm tıp fakültelerine kapıları sonuna kadar açmaktadır. Bunun yanı sıra sınırlı sayıda bulunan YÖS Tıp kontenjanına dahil olmak isteyen öğrencilerin mümkün olan en yüksek puanlara ulaşmaları gerekmektedir. Bu da profesyonel bir ön hazırlık gerektirmektedir.

YÖS ile tıp kazanmak, ama nasıl?

YÖS ile tıp kazanmak için, tıp fakültesi eğitiminde de olduğu gibi sıkı ve doğru yöntemlerle ve doğru kaynaklarla planlı çalışmak gerekmektedir. Profesyonel hocalardan yardım almanız ve doğru kaynaklardan çalışmanız sizi rakiplerinizden bir adım önde tutacaktır ve size YÖS ile tıp kazandıracaktır.

Yabancı Öğrenci Sınavında 32 yıldır yüzlerce öğrenciye tıp kazandırmış uzman hocalarımız, test bilimcilerimiz ve danışmanlarımızın hazırladığı kaynaklar sizi bu eleme sınavında başarıya götürecektir.

Başvuru Koşullarınız uyuyor, YÖS’e girmeye karar verdiniz ama ilk defa duyduğunuz YÖS Sınavına nasıl hazırlanacağınızı ve YÖS ile Tıp Fakültesini nasıl kazanacağınızı bilmiyorsunuz.

Sadece yüksek puanlar ve şartlara uymak yeterli değil, çoğu üniversite ek olarak mülakat sınavlarına başlamış olup, öğrencilerinin doktorluk mesleğine kişisel olarak yatkın olup olmadığına karar vermektedir.

YÖS KİTAPLARI

YÖS KİTAPLARI – YÖS ile Tıp Okumak isteyenler için YÖS Hazırlık Seti

Tıp Fakültesi için en doğru hazırlık yüzlerce deneme sınavı çözerek maksimal başarıya ulaşmaktır. Kaynaklarımızda bu güne kadar yapılan bütün YÖS sınavları bulunmakta ve buna ek olarak orjinaline benzeri sorular uzman hocalarımız ve test bilimcilerimiz tarafından 7 kitaplık YÖS Hazırlık Seti olarak bir araya getirilmiştir.

Bu set tek başına çalışmak için ve profesyonel hocalarla çalışmak için optimal şekilde hazırlanmıştır. Konu Anlatımı ve Deneme Testleri, Örnek Çözümlü testler ve quizlerden oluşmaktadır. Spot soruların altı çizilmiştir, her YÖS sınavında çıkan soru tipleri belirtilmiştir.

YÖS ile tıp okumak ilginizi çektiyse ve doktorluğa ilk adımınızı atmak istiyorsanız ve sorularınız varsa, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÖS & Tıp Fakültesi hakkındaki sorularınızı bize sorabilirsiniz: